Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Hilvan’da Dem Parti büyük farkla kazandı

YSK’nin seçimlerin yenilenmesine karar verdiği Şanlıurfa’nın Hilvan ilçesinde oy sayımı tamamlandı. Resmi olmayan sonuçlara göre DEM Parti Hilvan Belediyesi’ni büyük farkla kazandı.

YSK'nin seçimlerin yenilenmesine karar

Hilvan’da Dem Parti büyük farkla kazandı

Hilvan’da 31 Mayıs seçimlerinde seçimi 521 oy farkı ile AK Parti’nin önünde tamamlayan Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti), bugün yapılan seçimlerde farkı büyüttü.

DEM PARTİ YENİLENEN SEÇİMDE FARK ATTI

2019 yılındaki tekrarlanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi seçimlerini aratmayan Hilvan Belediye Başkanlığı seçimlerinde, resmi olmayan sonuçlara göre DEM Parti en yakın rakibi AK Parti adayına 2 bin farkla seçimi kazandı.

Kesin olmayan sonuçlara göre, AK Parti: 1962, DEM Parti: 3675 oy aldı.

Hilvan seçimlerinde DEM Parti Belediye Eş Başkan adayları Garip Yeşil ve Av. Serhan Paydaş bu sonuçlara göre yeniden seçildiler.

Hilvan’da Dem Parti büyük farkla kazandı

KUTLAMALAR BAŞLADI

Resmi olmayan sonuçlara göre DEM Parti’nin kazandığının belli olmasıyla birlikte Hilvan Dem Parti İlçe Başkanlığı önünde kutlamalar başladı.

Hilvan’da Dem Parti büyük farkla kazandı

31 MART SEÇİMLERİNDE OYLAR TOPLU YAKILMIŞTI

Hilvan’da 31 Mart’ta gerçekleşen seçimde DEM Parti 6 bin 960, AK Parti 6 bin 439 ve Yeniden Refah Partisi ise 3 bin 935 oy almıştı. Hilvan’da oyların toplu halde yakıldığı görüntüleri basına yansımıştı.

DEM Parti’liler seçimi kazandıklarını belirterek, AK Parti’ye ve YSK’ya tepki göstermiş daha sonra YSK seçimlerin yenilenmesi kararı vermişti.