Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GABB Eş Başkanlığına Şedal ve Çelik getirildi

Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Neslihan Şedal ve Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Siraç Çelik, Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği Eş Başkanlığına getirildi.

Van Büyükşehir Belediyesi Eş

GABB Eş Başkanlığına Şedal ve Çelik getirildi

Güneydoğu Anadolu Bölgesi Belediyeler Birliği (GABB), 2024 Yılı Olağanüstü Meclis Toplantısı ÇandAmed (Sezai Karakoç) Kültür ve Kongre Merkezi’nde yapıldı. Toplantıya, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun ile GABB üyesi belediyelerin başkanları ve eş başkanları katıldı. Birlik Başkanlığı, Birlik Meclis 1. ve 2. Başkan vekilleri, Birlik Encümeni, Plan Bütçe Komisyonu üyeleri ve Denetim Komisyonu üyelerinin belirlenmesi amacıyla seçimler yapıldı.

Toplantıda, Birlik üyeliğinden ayrılan belediyelerin üye belediyeler listesinden çıkarılması ve Birlik üyeliği için kendi meclislerinde karar alan belediyelerin üyeliğe kabulü ile üye belediyeler listesine eklenmesi hususları görüşülüp karara bağlandı.

ŞEDAL VE ÇELİK EŞ BAŞKANLIĞA GETİRİLDİ

Toplantıda, Van Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanı Neslihan Şedal ve Bağlar Belediyesi Eş Başkanı Siraç Çelik, GABB Eş Başkanlığına getirildi.

GABB Birlik Encümen üyeliklerine de Devrim Demir, Yunus Bağış, Birsen Orhan, Hamit Tutuş, Fuat Mehmetoğlu ve Alpaslan Karabulut seçildi.

ŞEDAL VE ÇELİK, ÜYELERE TEŞEKKÜR ETTİ

Yapılan seçimlerin ardından GABB Eş Başkanları Şedal ve Çelik, bölgede çok sayıda belediyenin üyesi olduğu birliğin yerel yönetimler için önemine dikkat çekerek, birlik üyelerine teşekkür etti.