Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Leyla Zana Dicle’de konuştu: Üçüncü yol demokrasinin yoludur

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde halka seslenen Kürt siyasetçi Leyla Zana, “Üçüncü yol demokrasi ve adaletin yoludur” dedi.

Diyarbakır’ın Dicle ilçesinde halka

Leyla Zana Dicle’de konuştu: Üçüncü yol demokrasinin yoludur

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti) Diyarbakır İl Eşbaşkanları, milletvekilleri Cengiz Çandar, Serhat Eren, Büyükşehir belediye eşbaşkan adayları, Kürt siyasetçi Leyla Zana ve Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Diyarbakır il eşbaşkanları, yerel seçim çalışmaları kapsamında Dicle, Eğil ve Kulp ilçelerinde halk ziyaretlerinde bulundu.

İlk olarak Dicle’de temaslarda bulunan heyet burada halkın yoğun coşkusuyla karşılandı. DEM Partililer ilçeye konvoy ile girdi. Konvoy boyunca ilginin olduğu partililer halkı zafer işaretleriyle selamladı.

Çeşmebaşı’nda toplanan yurttaşlar karla karışık yağmurun altında halaya durdu.

İlk olarak konuşan DEM Parti Diyarbakır Milletvekili Cengiz Çandar, Dicle’nin 91’deki rolüne işaret ederek, “Çok yakında Ortadoğu’ya barış gelecek ve sizlerden aldığımız güçle yeni bir sürece gideceğiz” dedi.

 

‘Üçüncü yol demokrasinin yoludur’

Kürt siyasetçi Leyla Zana da, 91’de demokrasinin adımlarını bu meydanda attıklarını belirterek, siyasette üçüncü yolun önemine değindi. Zana, “Bugün de bu adımları başlatacağız. Üçüncü yol barışın, demokrasinin ve adaletin yoludur. Herkesi özgür insan olarak yetiştirmeye hazır mıyız?  İrademizi güçlü bir şekilde sandığa yansıtacağız. Bu çocuklarımızın geleceğidir. Güçlü bir iradenin sandıkta çıkması güçlü bir barış demek. Güçlü bir demokrasi ve özgürlükçü günler demek. Özgür ve birlikte bir yaşamın geleceğin tohumlarını 91’de bu alanda atmıştık” şeklinde konuştu.

Sonrasında heyet Bozova köyüne geçti. Heyet burada da yoğun coşkuyla karşılandı ve burada da halaya durdu.

Heyetin Kulp ve Eğil’de halkla temasları sürecek.