Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’daki petrol aranacak araziler kamulaştırılacak

TPAO Diyarbakır’da MAPEG’in onayı ile bazı bölgelerde kamulaştırma kararı aldı. Petrol araması yapılacak bölgelerde araziler kamulaştırılacak.

TPAO Diyarbakır’da MAPEG’in onayı

Diyarbakır’daki petrol aranacak araziler kamulaştırılacak

 

Türkiye Petrol Anonim Ortaklığı (TPAO) Diyarbakır sınırları içerisinde bulunan AR/TPO/K/M44-a3 pafta numaralı petrol arama ruhsatı sahasında açtığı Kubacık 1 Kuyusunun lokasyon sahası ve yolu için Diyarbakır ilinin Bağlar ilçesine bağlı Karakoç Köyü’nde bazı arazileri kamulaştırma kararı aldırdı. Maden ve Petrol İşleri Genel Müdürlüğü TPAO’nun kamulaştırma başvurusunu inceledi ve kamu yararına olduğunu hükmederek kamulaştırma talebini onayladı.

tpao-diyarbakirda-petrol-arayacak

İşte kamulaştırılacak o araziler

Söz konusu kamulaştırılacak araziler Karakoç Köyü’nde yer alıyor. İşte o araziler: 194 ada, 41 numaralı parselin 6.755,94m2’lik kısmı; 194 ada, 42 numaralı parselin 1.220,05m2’lik kısmı ve 194 ada, 43 numaralı parselin de 10.718,85m2’lik kısmı.

 

Arazi sahiplerinin talepleri kabul edilmedi

Buna göre rayiç haddin üzerinde bedel talep edilmesi nedeniyle anlaşma yoluyla satın alınması mümkün olmayan ve üzerlerinde Diyarbakır 7. ve 8. Asliye Hukuk Mahkemeleri’nce acele el koyma kararları bulunan başvuru konusu taşınmazların anılan kısımları, 6491 sayılı Türk Petrol Kanunu’nun 10. maddesinin ikinci fıkrası gereğince kamulaştırıldı.