Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Sahte Altın Dolandırıcıları İş Başında!

Diyarbakır’ın Kayapınar ilçesinde iki gün önce bir kuyumcu dükkanına giden kadın, cebindeki sahte bilezikle altın bileziği değiştirmeye çalıştı. O anlar güvenlik kamerasına yansıdı.

Diyarbakır’da Sahte Altın Dolandırıcıları İş Başında!

Diyarbakır’da Sahte Altın Dolandırıcıları İş Başında! Bir kuyumcu dükkanına giden kadın, cebindeki sahte bilezikle altın bileziği değiştirmeye çalıştı.

 

SAHTE İLE GERÇEĞİ DEĞİŞTİRDİ

 

Olay, 11 Şubat tarihinde Diyarbakır merkez Kayapınar ilçesi Fırat Mahallesi Kayapınar Caddesi’ndeki bir kuyumcuda meydana geldi. Bir müşteri, Yunus Deniz’in işlettiği kuyumcu dükkanına girip cebinden 15 gram ağırlığındaki “ajda” bileziği çıkararak 10 gramlık bilezikle değiştirip 5 gramı TL olarak almak istedi.

 

Bileziği aldıktan sonra müşteri ürünü beğenmediğini söyleyip Yunus Deniz’den değiştirmesini istedi. Deniz, bileziği değiştirdikten sonra şüpheli şahıs cebindeki sahte bilezikle altın bileziği değiştirip ikinci kez değişim istedi.

 

 

“YANLIŞLIKLA VERDİM”

 

Sahte bileziği eline alıp inceleyen Deniz, ürünün sahte olduğunu anlayıp kadına baktı. Bu sırada müşteri, “Yanlışlıkla o bileziği verdim” diyerek bileziği Deniz’in elinden aldı.

 

Olay esnasında neler yaşadığını anlatan Deniz, “2 gün önce bir müşterimiz elinde 15 gramlık “ajda” bilezikle 10 gramlık bilezikle değiştirmemi istedi. Kalan 5 gramın ödemesini de geri almak istedi. Gelen müşterimize ajda bileziği değiştirdikten sonra, ‘bunu beğenmedim, farklı bir ajda bilezik istiyorum’ dedi. Ricada bulununca tekrar değiştirdim. İkinci verdiğim 10 gramlık bileziği onaylayıp 5 gramın ücretini istedi. Tekrar verdiğim bileziği değiştirmek istedi. Bileziğe bakmamla bileziğin sahte olduğunu fark ettim. Çünkü benim verdiğim bilezik o değildi. Bileziğe baktıktan sonra müşteriye bakınca direkt bana, ‘yanlışlıkla o bileziği verdim’ dedi” ifadelerine yer verdi.

 

 

TÜM KUYUMCULARA UYARI

 

Kuyumcunun özellikle kalabalık olduğu anlarda daha dikkatli olmasına dikkat çeken Deniz, “Umarım kendisi bunu bilerek yapmamıştır. Her zaman diyoruz; suizan değil, hüsnü zan edelim. Eğer fark etmeyip o bileziği değiştirmiş olsaydım belki de alıp gidecekti. Burada durmak istediğimiz nokta; tüm kuyumculara uyarıdır. İçerisi yoğunken bu gibi olaylarla karşılaşılabilir. Esnafımız bu konuda biraz daha dikkatli olmalıdır” diye konuştu.