Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Hasta ve Hasta Yakınlarına berber hizmeti!

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesinde berber hizmeti vermeye başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta

Diyarbakır’da Hasta ve Hasta Yakınlarına berber hizmeti! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Hasta ve Hasta Yakınları Misafirhanesinde berber hizmeti vermeye başladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, sosyal belediyecilik çalışmaları çerçevesinde hizmetlerine bir yenisini daha ekledi. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı, Türkiye’nin farklı illerinden gelip kentteki sağlık kuruluşlarında tedavi gören hastalara ve hasta yakınlarına misafirhanede berber hizmeti sunacak.

Salı, çarşamba, perşembe günleri 08.00-15.00 saatleri arasında misafirhanede ayrılan bölümde berber hizmeti verilecek. Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı bünyesinde hizmet yürüten merkez, 136 oda 391 yatak kapasitesi ile Türkiye’deki mevcut örnekleri arasında en fazla kontenjanı olan misafirhane olma özelliği taşıyor.

Çevre il ve ilçelerden tedavi için kente gelen ve kalacak yeri olmayanların ücretsiz kalabildiği misafirhanede son bir yılda 110 bin kişi ağırlandı. Otel konforunda hizmet verilen misafirhanede her gün kahvaltı, akşam yemeği, tüm odalarda kesintisiz sıcak su, wifi, televizyon, buzdolabı, düzenli değişen kişisel temizlik ürünleri ile hijyenik bir konaklama ortamı sağlanıyor.

Özel çalışma odaları, ütü odası, çamaşırhane, revir, kafeteryanın bulunduğu misafirhanede tüm hizmetler ücretsiz veriliyor.

Şırnak’tan kente gelen hasta yakınlarından Mustafa Gören, misafirhanede verilen hizmetlerin kaliteli olduğunu söyledi.

Gören, şöyle konuştu:

“Pazartesiden beri misafirhanede kalıyoruz. Burada berber açıldı. Gayet güzel bir hizmet. Hem ildeki hem de çevre illerden gelen insanlar için ciddi bir ihtiyaç. Bu vesileyle Diyarbakır Büyükşehir Belediyesine çok teşekkür ederiz.”