Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi  Eş Başkanlarından 1 Mayıs Mesajı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, halkların ve emekçilerin 1 Mayıs Dünya İşçi ve Emekçiler Günü’nü kutladı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi  Eş Başkanlarından 1 Mayıs Mesajı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Serra Bucak ve Doğan Hatun, 1 Mayıs Dünya İşçi ve Emekçiler Günü’ne ilişkin bir mesaj yayımladı. Halkların emeği ve öz gücünün kent yönetimine dair bir irade ortaya koyduğunu belirten Eş Başkanlar, eşitlik ve adalet mücadelesinin şimdi başladığının bilincinde olduklarını söyledi.

 

‘EMEKÇİLER VE HALKLARIMIZIN GÜNÜNÜ KUTLUYORUZ’

Eş Başkanların 1 Mayıs mesajı şöyle: “Katılımcı, özgürlükçü ve demokratik yönetim modelimizle, geçmişten günümüze emekçilerin ördüğü mücadeleye omuz vermek ve ileriye taşımak hepimizin görevi. 70’lerden günümüze ilmek ilmek ördüğümüz yerel yönetimler geleneğimiz her daim toplumsal emeğin yanında konumlandı, bugünden sonra da öyle olacak. Bizler, ‘Kendimizi ve kentimizi de yöneteceğiz’ şiarıyla tüm baskılara karşı emeğimize ve irademize sahip çıkmaya devam edeceğiz.

Emekçinin hakları için mücadele eden, emeğin ve emekçinin yanında yer alan herkesi selamlıyor, çalışmalarımıza omuz veren tüm arkadaşlarımız ve yerel yönetim alanlarındaki tüm emekçiler olmak üzere halklarımızın 1 Mayıs İşçi ve Emekçiler Günü’nü kutluyoruz.

Yaşasın 1 Mayıs!

Bijî 1ê Gulanê!

Biciwîyo 1ê Gulane!”