Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Jeoloji mühendisi su kaynaklarını tespit ediyor

Mardin’de Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik, su sorunu çeken vatandaşlar için sondaj kuyusu açılabilecek noktaları tespit ediyor.

Mardin’de Jeoloji Mühendisi Fahri

Jeoloji mühendisi su kaynaklarını tespit ediyor! Mardin’de Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik, su sorunu çeken vatandaşlar için sondaj kuyusu açılabilecek noktaları tespit ediyor.

Güneydoğu Anadolu’da sulama suyu sıkıntısı çeken vatandaşlar, çareyi yer altı su kaynaklarında arıyor. Bölgede kuyu açmak isteyenler için yer altı sularının olduğu noktaları tespit eden Jeoloji Mühendisi Fahri Çelik, yaptığı araştırmalara göre bölgenin yer altı suları açısından zengin olduğunu söyledi.

30 senedir bu kadar güzel yağışlar görmediklerini belirten Çelik, “Şu ana kadar binlerce kuyu suyu tespiti yaptım. En son burada yaptığım çalışmalar sonucunda yer altı suyunda ciddi bir yükselme var. 5 metre gibi bir yükselme söz konusu. Çiftçilerimize bir müjde vermek istiyorum.

Yer altı suyumuzda güzel bir yükselme var. 30 yıldır bu kadar güzel yağmur yağmamıştı. Güzel günler bekliyor bizi. Çiftçilerimiz yer altı suyunu gönül rahatlığıyla kullanabilirler. Yer altı suyunun çekilmesi depremi engelliyor. Yer altında boşluk oluştuğu için toprak hava alıyor ve deprem riskini azaltıyor” dedi.