Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DİSKİ’den şebeke suyu açıklaması

DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, su verimliliğinin artırılmasına yönelik gerekli tedbirleri almak için projeler ürettiklerini belirterek, “Yurttaşlarımızı site içi yeşil alanlar ve suya ihtiyaç duyulan diğer yerlerde temiz şebeke suyunun kullanılmaması noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyoruz” dedi.

DİSKİ Genel Müdürü Mehmet

DİSKİ’den şebeke suyu açıklaması

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, yaz mevsiminde hava sıcaklıklarının artmasıyla beraber içme suyunda sorun yaşanmaması için bilinçsiz sulama konusunda uyarıda bulundu. Konuya ilişkin açıklama yapan DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, son zamanlarda yaşanan iklim değişikliği ile birlikte uzun yıllar gündemde olacağı anlaşılan kuraklığa karşı ülkede ve dünyada önemli çalışmalar yapıldığını belirterek, “Bu konuda üzerimize düşeni yerine getirmek amacıyla içme-kullanma suyunda ve tarımsal sulamada kayıpların takibini yapıyoruz. Su verimliliğinin artırılması ve suyun tasarruflu kullanılmasına yönelik gerekli tedbirleri almak için projeler üretiyoruz” dedi.

diyarbakirli-ciftciler-mujde-odemeler-bugun-yapilacak

ŞEBEKE SUYU YERİNE KUYU SUYU

İçme suyunun tasarruflu şekilde kullanılmasının önemine değinen Şerifoğlu, şöyle konuştu: “Yeşil alanlarda kullanılan şebeke suyu yerine kuyu suyu kullanmak ekonomik fayda sağlayacağı gibi, insani amaçla kullanılan suyun korunmasına da katkı sağlayacaktır. Bu vesile ile yurttaşlarımızı site içi yeşil alanlar ve suya ihtiyaç duyulan diğer yerlerde temiz şebeke suyunun kullanılmaması noktasında daha duyarlı olmaya davet ediyoruz.