Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakırlı Şampiyon Hakemlik Belgesi Aldı!

Diyarbakırlı Milli Sporcu Sena Kızılaslan, aday hakem kursuna katılarak hakemlik belgesi almayı başardı.

Diyarbakırlı Milli Sporcu Sena

Diyarbakırlı Şampiyon Hakemlik Belgesi Aldı!

 

Türkiye Karate Federasyonu, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü tarafından 23-24 Mart tarihleri arasında İstanbul, Ankara, Rize, Samsun illerinde başlanan Karate Aday Hakem Kursları tamamlandı. Türkiye ve Balkan Karate Şampiyonu Diyarbakırlı Milli Sporcu Sena Kızılaslan da aday hakem kursuna katılanlar arasındaydı. Tamamlanan kursta şampiyon Sena Kızılaslan, hakemlik belgesi almayı başardı.

Ankara Mamak Spor Salonu Karate Antrenman Salonunda gerçekleşen ve 13 ilden 48 kursiyerin katıldığı aday hakemlik kursuna yoğun katılımın olduğu belirtildi.

DİYARBAKIRLI ŞAMPİYON SENA BELGEYİ ALDI

Diyarbakırlı Milli Karateci Sena Kızılaslan,  bu kez karate hakemliği yapmak için Ankara’da verilen kurslara katıldı. Ankara’da yapılan ve iki gün süren karate hakemlik kurusuna katıldı. Ankara bölgesi aday hakemi olmak için kursa katılan Türkiye Karate ve Balkan Karete şampiyonu Milli Sporcu Sena Kızılaslan, hakemlik kursunu başarıyla tamamlayarak karete hakemlik belgesini almayı başardı. Kızılaslan bir taraftan karate sporuna devam ederken, diğer taraftan da fırsat buldukça ve görev verilmesi halinde karate hakemliği görevini de yapabilecek.

 

48 KURSİYER KATILDI

Ankara’da yapılan Aday Karate Hakemlik Kursuna katılma kriterlerine sahip 48 kursiyerin katıldığı kurs, teorik oyun kuralları eğitimi ardından yapılan sınavla tamamlandı. Kurs, hakemliğin temeli olduğundan, karate oyun kurallarıyla ilgili tüm konuların teorik ve pratik eğitimlere yer verildi. Kurs eğitmeni eski Türkiye Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet San, Karate Federasyonu Genel Sekreteri Hacı Beşbadem ve Ankara bölge antrenörlerinden Nejmi Alkan, Hüseyin Sarıkaya ve Mehmet Akbulut katıldı.

Diyarbakırlı Şampiyon Hakemlik Belgesi Aldı!

EN YOĞUN KATILIMLI KURS

Kurs eğitmeni eski Türkiye Karate Federasyonu Merkez Hakem Kurulu Başkanı Ahmet San, Türkiye Karate Federasyonu tarafından Ankara’da düzenlenen aday hakem kursuna bir çok ilden kursiyerin katıldığını ve şimdiye kadar en yoğum katılımın yaşandığı kurs olduğunu söyledi.

San; “Başta Ankara ili olmak üzere İç Anadolu, Ege Akdeniz, Güneydoğu Anadolu ve Doğu Anadolu bölgelerinden gelen 48 hakem adayı katılmış ve gösterdikleri bilgi beceri performansları ile göz doldurmuşlardır. Umuyorum Türk karate hakemliğine yeni bir nefes olacak ve güç vereceklerdir” dedi.

Kursa katılan aday hakemlere, hakemlik hayatlarında ve karate çalışmalarında başarılar dileyen  San, iki gün boyunca süren hakemlik kursunu ziyaret eden Türkiye Karate Federasyonu Genel Sekreteri Hacı Beşbadem’e, Ankara Bölgesi Antrenörlerinden Nejmi Alkan, Hüseyin Sarıkaya ve Mehmet Akbulut’a verdikleri destek için teşekkür etti.