Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır ve Mardin’e soruşturma açılmıştı: DEM Parti sözcüsünden İçişlerine yanıt geldi!

DEM Partinin Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine müfettiş görevlendirilmesine ilişkin İçişleri Bakanı’na yanıt veren DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, “Kamu kaynaklarını beyhude çabalar için harcamamanızı öneriyoruz” dedi.

DEM Partinin Diyarbakır ve

Diyarbakır ve Mardin’e soruşturma açılmıştı: DEM Parti sözcüsünden İçişlerine yanıt geldi!

 

DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediyelerine müfettiş atanmasına ilişkin, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya’ya yanıt verdi.

Sosyal medya hesabından DEM Partinin 2 büyükşehir belediyesiyle ilgili müfettiş görevlendirilmesine ilişkin paylaşımda bulunan DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan, “Diyarbakır ve Mardin Büyükşehir Belediye Eş Başkanlarımızın açıklamalarına rağmen bu asılsız iddialara inanmaya can atanlar olduğunu biliyoruz. Kamu kaynaklarını beyhude çabalar için harcamamanızı öneriyoruz. Aynı kaynakları/olanakları kayyum yolsuzluklarını ve bıraktıkları borçları incelemek için seferber etmeyi düşünür müsünüz?” ifadelerini kullandı.

Diyarbakır ve Mardin'e soruşturma açılmıştı: DEM Parti sözcüsünden İçişlerine yanıt geldi!

Ne olmuştu?

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya Mardin ve Diyarbakır Büyükşehir Belediyelerine müfettiş görevlendirildiğini duyurmuştu. Ali Yerlikaya, “Mardin Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında “İstiklal Marşı’nın okutulmadığına”, Diyarbakır Büyükşehir Belediye Meclisinin açılışında ise “Türk bayrağının kaldırıldığına” ilişkin iddialarla ilgili Mülkiye Müfettişlerimiz görevlendirilmiştir.” Paylaşımında bulunmuştu.