Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İşte İnternet Paketinizi Hızla Bitiren Sinsi Detaylar!

İnternet keyfini yaşarken gizli veri hortumları paketinizi hızla bitiriyor olabilir! Arka planda çalışan uygulamalar, yüksek çözünürlüklü videolar, otomatik güncellemeler…

İnternet keyfini yaşarken gizli

İşte İnternet Paketinizi Hızla Bitiren Sinsi Detaylar! İnternet keyfini yaşarken gizli veri hortumları paketinizi hızla bitiriyor olabilir! Arka planda çalışan uygulamalar, yüksek çözünürlüklü videolar, otomatik güncellemeler…

 

Günümüzün en çok kullanılan cihazlarının başında hiç şüphesiz onlar geliyor. Cep telefonlarıyla ilgili kullanıcıların en büyük şikayetlerinden biri hızla tükenen internet paketi. Peki, internet paketinizi hızla bitiren detaylar neler?

1- Yüksek hızlı internet kullanımı.

2 – Arka plan uygulamalarının açık olması.

3 – Otomatik indirmelerin ve güncellemelerin yapılması

4- Yüksek kalitede video izlenmesi.

5- Dosya paylaşımı ve bulut depolama yapılması.

6- Uygulamaların gereksiz özelliklere sahip olması.

7- Otomatik ayarların aktif olması.

8- Çevrimiçi oyunların oynanması.

9- Reklamlara maruz kalınması.

Webtekno’da yer alan habere göre; İnternet sitelerinin reklamları ya da uygulama içi reklamlar, internet paketinizi tahmin ettiğinizden fazla tüketebilir.

Oyunda her bölümün ardından çıkan reklamları bir düşünün! Bu durumun önüne geçmek için çevrim dışı da oynayabileceğiniz oyunlarda interneti kapatabilir ya da telefonunuza reklam engelleyici indirebilirsiniz.

Yukarıda bahsettiğimiz tüm bu küçük görünen detaylar, biz fark etmeden internet paketimizin hızla bitmesine sebep oluyor. Önerdiğimiz çözümleri deneyerek telefon kullanırken internetinizin tükenmesinin önüne bir nebze de olsa geçebilirsiniz.