Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Putin: 3. Dünya Savaşı’ndan Bir Adım Uzağız

Rusya’da Devlet Başkanı Vladimir Putin, NATO ve Rusya arasında olası bir çatışmanın 3. Dünya Savaşı’na kapı aralayacağını söyledi.

Rusya'da Devlet Başkanı Vladimir

Putin: 3. Dünya Savaşı’ndan Bir Adım Uzağız. Putin, NATO ve Rusya arasında olası bir çatışmanın 3. Dünya Savaşı’na kapı aralayacağını söyledi.

 

“3. DÜNYA SAVAŞI’NDAN BİR ADIM UZAKTA”

 

Rusya’da Devlet Başkanlığını 5’inci kez kazanan Vladimir Putin, NATO ve Avrupa’yı tehdit ederek, “Modern dünyada her şeyin mümkün olduğunu düşünüyorum. Ancak daha önce de söyledim ve bunun tam ölçekli 3. Dünya Savaşı’ndan bir adım uzakta olacağı herkes için açık. Sanırım neredeyse hiç kimse bununla ilgilenmiyor” dedi.

 

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’un “Bir noktada Rus güçlerine karşı koymak için ne olursa olsun sahada operasyonlar yapmak zorunda kalacağız” sözlerine de yanıt vererek, Batı’nın zaten Ukrayna’da askerinin olduğunu belirtti.

 

Putin, “NATO ülkelerinin silahlı askeri personeli orada bulunuyor, bunu biliyoruz. Hem Fransızca hem de İngilizce konuşmayı duyuyoruz. Bu iyi bir şey değil. Her şeyden önce onlar için, çünkü büyük çoğunluğu ölüyor” diye belirtti.

“BARIŞÇIL MÜZAKERELERDEN YANAYIZ”

 

Ukrayna ile barış müzakereleri yapmak istediklerini söyleyen Putin, “Barışçıl müzakerelerden yanayız ama düşmanın cephanesi tükendiği için değil. Yeniden silahlanmak için bir buçuk ya da iki yıl ara vermek değil, gerçekten iki devlet arasında uzun vadede barışçıl ve iyi komşuluk ilişkileri kurmak istiyorlarsa, biz buna varız” ifadelerini kullandı.