Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Genel Başkanı, HAMAS lideri Heniyye görüştü

HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, İstanbul’da HAMAS Siyasi Büro Başkanı İsmail Heniyye ile görüştü.

HÜDA PAR Genel Başkanı

HÜDA PAR Genel Başkanı, HAMAS lideri Heniyye görüştü. Yapıcıoğlu ve beraberindeki heyet, İstanbul’da HAMAS lideri Heniyye ile görüştü.

 

Konuya dair HAMAS’tan yapılan açıklamada görüşmede Gazze Şeridi’ndeki  savaşla ilgili siyasi ve sahadaki gelişmeler ile Filistin halkının direnişini desteklemenin yollarının görüşüldüğü belirtildi.

 

Toplantıda ayrıca işgal altındaki Batı Şeria’daki durum, Kudüs ve Mescid-i Aksa’yı tehdit eden tehlikelerin yanı sıra işgalcilerin tutuklulara karşı işlediği suçlar ve insanlık dışı uygulamalar ele alındı.

 

HÜDA PAR heyet, Filistinlilerin yaptıklarının bölge ve dünya düzeyinde efsanevi bir model sağladığını ve önderlik ettiğini belirterek, Filistin halkının kararlılığını ve ulusal haklarının tam ve eksiksiz olarak sağlanması konusundaki tutumunu takdir etti.

 

Heyet, yakın zamanda üç oğlu ve beş torununun şehit olması nedeniyle hareketin liderine ve  Filistin halkının tüm şehitlerine  başsağlığı dileklerini ileterek, Filistin direnişiyle dayanışmayı vurguladı.

 

Görüşmeye ilişkin HÜDA PAR’dan yapılan açıklamada ise, “Genel Başkanımız Sayın Zekeriya Yapıcıoğlu, HAMAS Lideri Sayın İsmail Heniyye’yi ziyaret ederek, geçtiğimiz günlerde şehit edilen üç oğlu ve dört torunu için taziye dileklerini iletti.

 

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette, Gazze’deki son gelişmeler de ele alındı.” denildi.