Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da yüzlerce çocuk giydirildi!

Yetimler Vakfı, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü münasebetiyle Ramazan Bayramı öncesi Diyarbakırlı yüzlerce çocuğun giyim ihtiyacını karşıladı.

Yetimler Vakfı, 15 Ramazan

Diyarbakır‘da yüzlerce çocuk giydirildi! Yetimler Vakfı, 15 Ramazan Dünya Yetimler Günü münasebetiyle Ramazan Bayramı öncesi Diyarbakırlı yüzlerce çocuğun giyim ihtiyacını karşıladı.

 

İhtiyaç sahibi yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik gıda, ayni ve nakdi yardım çalışmalarında bulunan Yetimler Vakfı, her sene olduğu gibi bu senede Ramazan Bayramı öncesinde Dünya Yetimler Gününde yetim çocukların sevinmelerine vesile oldu.

Eğitim-öğretim faaliyetlerinin başladığı dönemlerde kırtasiye, kış mevsimi başlangıcında bot ve mont, her ay düzenli dağıtılan yetim aylıklarının yanında bayram öncesinde de çocukların giyim ve ayakkabı ihtiyaçlarını karşılayan Yetimler Vakfı, Diyarbakır’da yüzlerce çocuk için yetim giydirme çalışmasını başlattı.

Geçtiğimiz aylarda açılışı gerçekleştirilen Yetimler Vakfı’nın merkez Bağlar ilçesindeki şubede yürütülen yardım çalışması hakkında açıklamalarda bulunan Yetimler Vakfı Kaynartepe Mahalle Temsilcisi Hicret Ay, hayırseverlerin desteklerini devam ettirmesi durumunda bu tür yardımları bayrama kadar devam ettirmeyi hedeflediklerini ifade etti.

Ay, “Yetimler Vakfı olarak yetim, öksüz ve kimsesizlere yönelik yardım çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Yetim giydirme programı kapsamında Ramazan Bayramı öncesi şehrimizdeki yetimleri sevindirme adına çocuk giydirme çalışmamızı başlattık. Hayırseverlerin destekleriyle yürüttüğümüz bu çalışmayla inşallah yüzlerce minik kardeşimizin ve ailelerinin sevincine ortak olacağız.” dedi.

Hayırseverlere teşekkürlerini ileten Ay, “Bu yardım çalışmasında desteklerini esirgemeyen tüm hayırseverlere teşekkürlerimizi iletiyoruz. Allah kendilerinden razı olsun. Bağışçılarımızın desteklerini sürdürmesi halinde bizler de Yetimler Vakfı olarak bayrama kadar yardımlarımızı sürdürmeyi hedefliyoruz.” ifadelerini kullandı.