Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da yapımı biten deprem konutları için kuralar çekildi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı yayında katılımıyla 11 ilde yapımı biten “Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni” düzenlendi. Yapılan kura çekiminde Diyarbakır Oğlaklı’da yapımı biten 2992 konut için de kura çekildi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın

Diyarbakır’da yapımı biten deprem konutları için kuralar çekildi

 

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi’nde Deprem Konutları Kura ve Anahtar Teslim Töreni’ne katılan Erdoğan, “1,5 ayda 76 bin konut sayısını aşmış bulunuyoruz. 2 ayda 80 bin konutu teslim etme sözümüzü yerine getirmeye çok az kaldı. İnşallah bu sayıyı yıl sonuna kadar 200 bine tamamlayacağız.” dedi.

Erdoğan, “Seçim sonrası için felaket senaryoları yazarak ekonomi programını sabote etmek için çalışanlar var, onları yakından takip ediyoruz” diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul’un kentsel dönüşümüne de değindi. Erdoğan, “Yarısı Bizden kampanyası ile önemli adımlar attık. İstanbul için acele etmeliyiz. Böyle bir afetin altından kalkmak zor olacaktır” ifadesini kullandı.

Diyarbakır’da yapımı biten deprem konutları için kuralar çekildi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Depremin ardından aylar boyunca bölgede kalarak yardım ve yeniden inşa çalışmalarını yöneten kamu çalışanlarına teşekkür ediyorum. Taşınmadan kiraya, geçici barınmaya kadar 115 milyarlık bir kaynakla 2 milyon kişiye ulaştık. Depremde hayatını kaybedenleri geriye getirmeyiz ama onun dışında her alanda elimizi taşın altına koyduk. Geçtiğimiz aylarda 46 bin konutun anahtarlarını teslim etmiştik. Bugün de 30 bin 723 vatandaşımızı evlerine kavuşturuyoruz.” şeklinde konuştu.

Seçim sonrası için felaket senaryoları yazarak ekonomi programını sabote etmek için çalışanlar var, onları da yakından takip ediyoruz, diyen Erdoğan, “Deprem, siyaset üstü bir konudur. Deprem, ihmale gelmeyecek bir konudur. Önümüzdeki dönem hem deprem şehirlerimizi hem aynı tehditle yüz yüze olan şehirleri dayanıklı hale getirmek için seferberlik ruhuyla çalışmayı sürdüreceğiz.” dedi.

İstanbul’da beklenen depreme de değinen Cumhurbaşkanı Erdoğan, İstanbul için acele etmeliyiz. Böyle bir afetin altından kalkmak zor olacaktır.” dedi.