Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Bayram Şekeri Fiyatları Ağızların Tadını Kaçırdı!

Ramazan Bayramı’na sayılı günler kala rengârenk şeker çeşitleri tezgâhlardaki yerini alırken, şeker fiyatlarındaki fiyat artışı ağızların tadını kaçırmaya yetiyor.

Ramazan Bayramı'na sayılı günler

Diyarbakır’da Bayram Şekeri Fiyatları Ağızların Tadını Kaçırdı! Rengârenk görüntüsüyle tezgâhlardaki yerini alan şeker, fiyatlarıyla ağızların tadını kaçırıyor.

 

Ramazan Bayramına sayılı günler kala şeker çeşitleri tezgâhlardaki yerini almaya başladı. Bayramda misafirlere ikram edilen şeker ve çikolatalar alışveriş merkezi, market ve dükkânlarda satışa sunuldu ancak fiyatları görenler şaşırıyor.

 

ŞEKER, LOKUM, BADEM VE ÇİKOLATA

 

Bayrama 11 gün kala tezgâhlarına şeker, lokum, badem ve birçok çikolata çeşidiyle hazırlık yapmaya başladıklarını belirten şeker satıcıları, artan maliyetlerden dolayı şeker fiyatlarının 150 TL ile 1.500 TL arasında olduğunu belirtti. Diyarbakır’da kurulan tezgâhlarda bayram şekerlerinin yanı sıra lokum ve kolonya çeşitlerini de tezgâhlarına dizen esnafın gözü bayramın yaklaşmasıyla şeker satışlarına odaklanmış durumda.

 

 

“BAZI ÇEŞİTLERDE ŞEKER FİYATI ÜÇE KATLANDI”

 

Ramazan Bayramı dolayısıyla birçok şeker çeşidiyle tezgâhlarını doldurduklarını söyleyen Cengiz Kan, “Her sene olduğu gibi Ramazan ayının son günlerine gelmiş bulunmaktayız. Bununla beraber şubemizde bayram hazırlıkları olarak şeker çeşitlerimiz yapıyoruz. Yeni gelen şeker çeşitlerimizi peyderpey tezgâhlarımızda müşterilerimize sunmaya çalışıyoruz.

Neredeyse bütün şeker çeşitlerini bulundurmaktayız. Bayram şekerlerinin yanında bol fıstıklı lokum çeşitlerimiz var. Badem şekeri çeşitlerimiz var. Draje çeşitlerimiz var. Şeker fiyatları geçen seneye göre ikiye hatta bazı çeşitler üçe katlanmış bulunmaktadır. Fiyat artışı özellikle çikolata çeşitlerinde yaşandı ve bu da müşterilerimizin tepkisine neden oluyor.” ifadelerini kullandı.

 

“FİYATI 1.490 LİRA KADAR ÇIKAN BAYRAM ŞEKERİ VAR”

 

Şeker fiyatlarındaki yükselişin vatandaşın tepkisine neden olduğunu ifade eden Kan, “En dip şeker fiyatlarımızın kilosu 150 liradan başlıyor, 1.490 lira arasında değişmektedir. Şeker fiyatlarında yaşanan artış müşteri potansiyelimizi de etkiliyor ve şu anda alım gücü azalmış bulunmaktadır. Çoğu müşterimiz kasaya geldiği zaman fiyatların yüksek olmasından dolayı tepki veriyorlar ve bu şekilde alamıyorlar” dedi.

 

“MİLLETİN ALIM GÜCÜ ESKİSİ GİBİ DEĞİL”

 

Yüksek fiyatlardan dolayı alım gücünün düştüğünü belirten  Abdullah Arslan, “Diğer senelere göre bu sene özellikle çikolatalı şekerlerde fiyatlar yüksektir. Milletin alım gücü eskisi gibi değil. Eskiden millet 7-8 kilo şeker alırken şimdi ise ya 2 kilo ya da 1 kilo şeker alıyor. Şeker çeşitlerimizle beraber lokum çeşitlerimizde tezgâhımızda yeri aldı. Önümüzdeki Cuma gününden sonra bayram hareketliliğinin başlamasını bekliyoruz” diye konuştu.