Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 17’ncisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde yerini aldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu

Diyarbakır Travel Turkey İzmir Turizm Fuarı’nda, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, bu yıl 17’ncisi düzenlenen Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde yerini aldı.

Büyükşehir Belediyesi, 7 – 10 Aralık arasında Fuar İzmir’de düzenlenen 17’nci Travel Turkey İzmir Turizm Fuar ve Kongresi’nde stant açtı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi, açılış töreninin ardından fuardaki stantları ziyaret etti, konukları Diyarbakır standında ağırladı.

 

KONUKLARA YÖRESEL LEZZET İKRAMI

Dünya turizm trendlerini buluşturan ve yurt dışından gelen ziyaretçilerin katıldığı fuarda, konuklar Büyükşehir Belediyesi’nin standı ziyaret ederek Diyarbakır’ı yakından tanıma fırsatı buldu.

Ziyaretçilere Büyükşehir Belediyesi’nin hazırladığı kent tanıtım materyalleri verilirken, Diyarbakır Burma Kadayıfı, örgü peyniri, organik badem, pestil, kuru incir, çörek ve yöreye özgü, kül ile haşlanmış karpuz çekirdeği ikram edildi.

 

DİYARBAKIR 33 MEDENİYETE EV SAHİPLİĞİ YAPMIŞ KADİM ŞEHİR

Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Abdullah Çiftçi yaptığı açıklamada,  fuarda Diyarbakır’ın tanıtımına katkı sunduklarını ifade etti.

Çiftçi, şöyle konuştu:

“Diyarbakır Türkiye’nin en önemli illerinden birisi, tarihi, kültürü, sanatı, mimarisi,  tarihi değerleri, 12 bin 500 yıllık tarihi geçmişi ile Anadolu’da en önemli uygarlıkların kurulduğu bir merkez. 33 medeniyete ev sahipliği yapmış bu kadim şehri Türkiye’nin, dünyanın her noktasında değerleri ile taşıma noktasında bir gayret içerindeyiz. Diyarbakır Valiliği ve Büyükşehir Belediyesi ve diğer paydaş kurumlarla Diyarbakır’ın güzelliklerini, tarihini, turizm noktalarını en iyi şekilde anlatmak noktasında buradayız. İzmir Travel Türkiye fuarındayız. Buradaki program neticesinde de Diyarbakır’ın firmaları ve turizm sektörünün de burada önemli bağlantılar kuracağına inanıyorum.”

DİYARBAKIR TURİZME HİZMET EDEBİLECEK ÇOK GÜÇLÜ BİR POTANSİYELE SAHİP

Vatandaşları fuarda Diyarbakır standına ve kente davet eden Çiftçi, konuşmasına şöyle devam etti:

“Biz burada üç, dört gün boyunca Diyarbakır’ın kültürünü, sanatını gastronomisini en iyi şekilde temsil etmeye çalışacağız ve Diyarbakır’da kurulmuş olan tüm medeniyetlerin izlerini görebilecekleri bu standa bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz. Diyarbakır’ın güzelliklerini bu stant üzerinden yaşamaya davet ediyorum. Pişman olmayacaklar. Diyarbakır’a gelen her vatandaşımız da Diyarbakır’ın güzelliklerini yaşayacak ve geldiğinden çok memnun bir şekilde ayrılacak. İnsanlığı, kültürü, değerleri, mimarisi, turizm destinasyon alanları ile Diyarbakır bütün olarak Turizme hizmet edebilecek çok güçlü bir potansiyele sahip. Tüm vatandaşlarımızı Diyarbakıra bekliyoruz.”

 

HEDEF DİYARBAKIR’A 5 MİLYON TURİSTİN GELMESİ

Diyarbakır’da her geçen gün turist sayısının arttığına dikkat çeken Çiftçi, şunları aktardı:

“Diyarbakır geçen yıl, 1 milyon 70 bin turisti ağırlamış bir şehrimiz. Bu sene bu hedefin üzerine çıkmak için bir gayret içerisindeyiz. İnşallah önümüzdeki yıllarda da bu hedefin kademeli olarak 2 milyon, 2 buçuk milyon ve 5 milyona çıkacak bir çalışma içerisindeyiz. Bu tip fuarlar da bu bağlantıların kurulması, Diyarbakır’ın tanıtılması noktasında önemli bir mihenk taşı teşkil ediyor. İzmir’deki bu Travel Türkiye Fuarı da Diyarbakır’la ilgili turizm noktalarının gelişmesi bağlantıların oluşturulması ve Diyarbakır’ın daha iyi tanınması noktasında önemli bir rol alacak.”