Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

BİSAM: Yoksulluk sınırı 57 bin 578 TL

BİSAM araştırmasına göre yoksulluk sınırı 57 bin 578 TL. Dört kişilik bir ailenin sadece beslenme maliyeti ise asgari ücrete dayandı.

BİSAM araştırmasına göre yoksulluk

BİSAM: Yoksulluk sınırı 57 bin 578 TL! BİSAM araştırmasına göre yoksulluk sınırı 57 bin 578 TL. Dört kişilik bir ailenin sadece beslenme maliyeti ise asgari ücrete dayandı.

 

DİSK/Birleşik Metal-İş Sınıf Araştırmaları Merkezi’nin (BİSAM) Mart 2024 için yaptığı “Açlık ve Yoksulluk Sınırı Araştırması” sonuçları açıklandı.

Diyarbakır'ın Yoksulluk ve Yaşam Koşulları sıralaması belli oldu!

Verilere göre 4 kişilik bir ailenin sağlıklı ve dengeli beslenmesi için aylık yapması gereken harcama tutarı Mart 2024 için 16 bin 646 lira olarak tespit edildi. Bu hesaplamaya sadece gıda için yapılması gereken harcamaların dahil edildiğine dikkat çekildi.

Açlık sınırı üzerinden hane halkı tüketim harcamaları esas alınarak yapılan hesaplama sonuçlarına göre ise yoksulluk sınırı 57 bin 578 lira oldu. Bu hesaplamaya ise eğitim, sağlık, barınma, eğlence, ısınma, ulaşım gibi giderler dahil ediliyor.

Tek başına yaşayan bir kişinin yaşamını idame ettirmek için yapması gereken harcama ise en az 26 bin 517 TL olarak belirlendi.