Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Şanlıurfa’da açılan yapı inşaat fuarı beklenen ilgiyi göremedi

Şanlıurfa’da açılan Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarına katılan sektör temsilcileri, fuarın reklamının ve organizasyonunun yeteri kadar yapılmamasından dolayı bekledikleri ilgiyle karşılaşmadıklarını belirtti.

Şanlıurfa'da açılan Yapı İnşaat

Şanlıurfa’da açılan yapı inşaat fuarı beklenen ilgiyi göremedi

Şanlıurfa’da sektör temsilcilerinin yoğun katılım sağladığı Yapı İnşaat ve Dekorasyon Fuarı açıldı.

Şanlıurfa Fuar Alanı’nda hizmetlerini tanıtan sektör temsilcileri, fuarın reklamının ve organizasyonunun yeteri kadar olmadığını dile getirdi.

“Fuar katılım konusunda yetersiz”

Fuarda beklenen ilgiyi göremediklerini dile getiren sektör temsilcilerinden Ali Durmaz,”Öncelikle şunu belirtmek isterim ki fuarda beklediğimiz ilgiyi göremedik, bu da yeteri kadar reklamın yapılmaması ve organizasyonun iyi olmamasından kaynaklanıyor. Şu ana kadar ziyaretçi ve katılım konusunda maalesef yetersiz. Bizim işimizden bahsetmek gerekirse Şanlıurfa Organize Sanayi Bölgesinde sandviç panel üretimi yapıyoruz. Çatı, cephe ve soğuk oda olmak üzere 3 ayrı ürün üretiyoruz. Yoğunluklu olarak çatı ve cephe üzerine çalışıyoruz, Şanlıurfa özelinde bu iş henüz tam olarak tanınmamış. Sandviç panel hem ekonomik hem pratik hem de daha çabuk çözümleniyor. Biz de fuara bu anlamda katılım gösterdik. Urfalı yatırımcılar ve üreticiler bu ürünleri görüp tanıdıkça, bu konudaki gelişim ve kazanım da artacaktır. Sandviç panellerin kullanım alanları organize bölge projelerinde çatı ve cephelerde kullanılır, konteynırlarda kullanılır ve prefabrik evlerde kullanılır.” ifadelerini kullandı.

 

“Fuarın reklam ve duyurusu yapılmalı”

Belediye ve valilik gibi devlet kurumları tarafından yeterince fuarın reklamının yapılmadığını ve yapılan reklamların yetersiz olduğunu ifade eden HAKSİAD Şanlıurfa Şubesi Başkanı Adil Kılıç, “Fuara ilk defa katıldık. Rağbet bizim beklediğimiz gibi değil ama Şanlıurfa’da yeni açılan bir fuar olmasına rağmen yine de katılım var. Burada sadece üst düzeyde; gerek belediye olsun, Ticaret ve Sanayi Odası olsun veya Valilik olsun resmi kurumlardan çok fazla reklam yapılmadı, çok duyurulmadı. Buna rağmen ben yine de iyi görüyorum. Fuarın daha iyi yerlere gelebilmesi için elimizden geleni yapıp her sene katılım göstereceğiz. Önümüzdeki sene daha tecrübeli ve daha geniş çaplı bir katılım göstereceğiz.” şeklinde konuştu.