Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Salim Ensarioğlu: Efkan Ala ve Leyla Zana’nın Söylemleri Koşulsuz Desteklenmeli!

İstanbul Bağımsız Milletvekili Salim Enserioğlu, AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala ile Leyla Zana’nın yapıcı ifadelerinin duyarlı kitlelerin tarafından koşulsuz desteklenmesi gerektiğini söyledi.

Salim Ensarioğlu: Efkan Ala ve Leyla Zana’nın Söylemleri Koşulsuz Desteklenmeli!

Salim Ensarioğlu: Efkan Ala ve Leyla Zana’nın Söylemleri Koşulsuz Desteklenmeli! Ensarioğlu, siyaset gündemiyle alakalı açıklamalarda bulundu.

 

ŞEYH SAİD TARTIŞMALARINDA İSTİFA ETMİŞTİ

 

‘Şeyh Said’ tartışmaları nedeniyle partisine ters düşüp İYİ Parti’den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Salim Ensarioğlu, AK Parti Genel Başkan Vekili Efkan Ala ile Leyla Zana’nın sözleriyle ilgili değerlendirmelerde bulundu.

 

“SORUNLAR SAĞDUYU ZEMİNİ YAKALANARAK TARTIŞILMALI”

 

“Sayın Efkan Ala’nın Diyarbakır’da yaptığı çağrının ülkemiz açısından oldukça kıymetli olduğu kanısındayım” diyen Ensarioğlu, seçimler üstü olan ve toplumsal çözülmeye yol açan sorunların sağduyu zemini yakalanarak tartışılmasının geleceğe duyarlı olan tüm çevrelerin beklentisi olduğunu söyledi.

 

 

“SEÇİMLER GELİP GEÇİCİ SORUNLAR KALICIDIR”

 

Kronikleşen sorunlar üzerinden siyasi hesap yapan güç merkezlerine karşı toplumsal restorasyon ile cevap vermenin yegane çözüm olduğunu kaydeden Ensarioğlu şöyle dedi:

 

“Seçimler gelip geçici ancak sorunlar veya çözümler kalıcıdır.  Siyaset; toplumun sorun yaratan değil çözüm üreten platformudur. Bundan dolayı siyasiler de sorunun değil çözümün kendisi olmalıdır. Bütün sorunlar, bütününün parçaları olduğu da unutulmamalıdır. Bugün ülkemizdeki enflasyonist ortam, gergin atmosferden çıkamayışımız ile doğrudan ilişkilidir. Tansiyon düşünce sermaye çevreleri için güvenli alanlar meydana gelecek ve bu doğrudan enflasyonu olumlu yönde etkileyecektir. Ezcümle; kronik hastalıklar tedavi edilmediğinde devamında yeni hastalıklar çıkardığı yaşam ile tecrübe edilmiştir.

 

“ERDOĞAN O GÜCE SAHİP”

 

Sayın Leyla Zana’nın günler önce basına yansıyan açıklamaları da aynı minvalde değerlendirildiği zaman oldukça kıymetlidir. Sayın Zana da Sayın Cumhurbaşkanı’nın bir 4 yıl daha sürecek olan güçlü liderliği gerçeğine vurgu yaparak toplumda umut yaratan ifadeler beyan etmiştir. Sayın Cumhurbaşkanın güçlü liderliği ile kronik hastalığı tedavi edebilecek donanıma ve güce sahip olduğu gerçeği yadsınamaz.

 

“ALA VE ZANA’NIN YAPICI İFADELERİ KOŞULSUZ DESTEKLENMELİ”

 

Siyaset; çözümler için sorumluluk alabilenlerin işidir, ticari amaçlar taşıyanların değil. Bundan dolayı geleceğimizin huzuru için sağduyu zemini yaratma girişimlerini desteklemek ile kalmayıp geçmişten bugüne olduğu gibi bugünden sonra da bu minvalde sorumluluk bilinci ile hareket ettiğim kamuoyunun takdirindedir. Bu sorumluluk bilincinden hareketle Sayın Efkan Ala ve Leyla Zana’nın yapıcı ifadelerinin duyarlı kitlelerin tarafından koşulsuz desteklenmesi gerektiğini buradan açıkyüreklilik ile ifade ediyorum”