Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Sahte Reçete Soruşturmasında 18 Tutuklama!

Sahte reçete soruşturması kapsamında gözaltına alınan 39 şüpheliden 18’i tutuklandı.

Sahte reçete soruşturması kapsamında

Sahte Reçete Soruşturmasında 18 Tutuklama. Sahte reçete soruşturması kapsamında gözaltına alınan 39 şüpheliden 18’i tutuklandı.

 

İstanbul ve Düzce’de düzenlenen operasyonda sahte reçete soruşturması kapsamında gözaltına alınan 39 şüpheliden 18’i tutuklandı.

 

Büyükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı, sahte reçete düzenleyerek Sosyal Güvenlik Kurumuna (SGK) faturan eden şüphelilerle ilgili soruşturma başlattı.

 

Bu kapsamında SGK başmüfettişince düzenlenen rapora göre, aralarında doktorlar ile bazı eczacıların, herhangi bir tahlil yapılmadan maddi değeri yüksek ilaçları gerçeğe aykırı reçete ettikleri, bunların SGK’ye faturalandırılarak yaklaşık 5 milyon lira kamu zararı oluşturulduğu tespit edildi.

 

Bu tespitler üzerine 40 şüpheli hakkında “suç işlemek amacıyla örgüt kurma”, “rüşvet almak ve vermek”, “resmi belgede sahtecilik” ve “örgütlü şekilde nitelikli dolandırıcılık” suçlarından gözaltı kararı verildi.

 

Şüphelilere yönelik düzenlenen operasyonlarda aralarında Beylikdüzü Devlet Hastanesinde görevli doktorların da bulunduğu 39 şüpheli yakalandı. Diğer şüphelinin ise cezaevinde olduğu öğrenildi.

 

Emniyetteki işlemlerinin ardından adliyeye sek edilen şüphelilerden 3’ü doktor 18 zanlı tutuklanarak cezaevine gönderildi. Diğer şüpheliler ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.