Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEM Parti’den Başak Demirtaş açıklaması!

DEM Parti İstanbul, Ankara ve Antalya’da aday çıkarma kararı aldı. Parti sözcüsü Ayşegül Doğan adayların 9 Şubat’a kadar açıklanacağını söyledi. Doğan, “Başak Demirtaş da aday havuzumuzda” dedi.

DEM Parti İstanbul, Ankara

DEM Parti’den Başak Demirtaş açıklaması! DEM Parti İstanbul, Ankara ve Antalya’da aday çıkarma kararı aldı. Parti sözcüsü Ayşegül Doğan adayların 9 Şubat’a kadar açıklanacağını söyledi. Doğan, “Başak Demirtaş da aday havuzumuzda” dedi.

 

Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi (DEM Parti); İstanbul, Ankara ve Antalya’da yerel seçime kendi adaylarıyla katılma kararı aldı. DEM Parti Sözcüsü Ayşegül Doğan bugün parti genel merkezinde gazetecilerin karşısına geçti.

 

Ayşegül Doğan,”9 Şubat’a kadar hem İstanbul hem de diğer kentlerde aday göstereceğimiz yerleri ve adayların isimleri sizlerle paylaşacağız. İstanbul için DEM zamanı diyoruz” dedi.

DEM Parti'den İstanbul kararı: Başak Demirtaş aday olacak mı?

Doğan, Başak Demirtaş’la ilgili soru üzerine, “9 Şubat’a kadar İstanbul dahil aday göstereceğimiz isimleri açıklayacağız. Sevgili Başak Demirtaş da aday havuzumuzda” ifadelerini kullandı.

 

Partinin İstanbul’da aday çıkarma kararı alması, Başak Demirtaş’ın İstanbul Büyükşehir Belediye (İBB) Eş Başkan adayı gösterilip gösterilmeyeceği konusunda merakları da artırmıştı.

 

Başak Demirtaş, “Bana bir görev düşerse bu konuda hazırım. Barış ve demokrasinin önünü açacağına inanırsak ve bunun için bir sorumluluk düşerse hazırım” demiş, Parti sözcüsü Ayşegül Doğan, “Başak Demirtaş siyaset yapacaksa adresi DEM Parti’dir” değerlendirmesinde bulunmuştu.