Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

AK Partili Eski Bakan’dan Van’daki İrade Gaspına Tepki

AK Parti’nin eski bakanlarından Hüseyin Çelik, DEM Partili Van Büyükşehir Eşbaşkanı Abdullah Zeydan’a yönelik irade gaspına tepki göstererek, “Siyasetin asker ve yargı eliyle dizayn edilmesi, artık geri dönmemek üzere tarihe gömülmelidir” dedi.

AK Parti'nin eski bakanlarından

AK Partili Eski Bakan’dan Van’daki İrade Gaspına Tepki. Eski Bakan Çelik, DEM Partili Abdullah Zeydan’a yönelik irade gaspına tepki gösterdi.

 

Van’da Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi’nden (DEM Parti) Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkanlığına seçilen Abdullah Zeydan’a mazbata verilmemesi kararına tepkiler sürüyor. AK Parti’lilerden bazı isimler de duruma tepki gösterdi.

 

‘Seçilme ehliyeti yoksa aday olmasına niçin müsaade ettiniz?’

 

AK Parti’nin eski bakanlarından Hüseyin Çelik, sanal medya hesabı üzerinden karara tepki gösterdi. Çelik, “Ben oldum olası kayyum politikalarına karşı oldum ve hâla da karşıyım. Van’da olup bitenler vahimdir. Dem partiden Van Büyükşehir Belediye Başkanı seçilen şahsın seçilme ehliyeti yoksa aday olmasına niçin müsaade ettiniz?” dedi.

 

 

‘Van’ı kaosa sürüklemenin bir anlamı var mı?’

 

“Siyasetin asker ve yargı eliyle dizayn edilmesi, artık geri dönmemek üzere tarihe gömülmelidir” diye kaydeden Çelik, yaşananların AK Parti’ye zarar verdiğini ileri sürdü. Çelik, “Kayyum atamalarından sonra siyasi olarak hiçbir şey elde edilmediği, aksine daha önce alınan belediyelerin de kaybedildiği ortada iken hangi akılla bu iş sürdürülür? Van’da Dem’in 14 belediyenin hepsini alması tek başına ibret alınması gereken bir sonuçtur. Zaten ekonomik zorluklarla boğuşan Van’ı kaosa sürüklemenin bir anlamı var mı?” ifadelerini kullandı.