Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

İş arayanlara müjde: Tapu Kadastro Personel Alımı Yapacak

Tapu Kadastro Personel Alımı Yapacak. Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne sözleşmeli personel alımı yapılacak.

Tapu Kadastro Personel Alımı

İş arayanlara müjde: Tapu Kadastro Personel Alımı Yapacak

 

Resmi Gazete’de yayımlanan duyuruya göre, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğüne sözleşmeli personel alımı yapılacak. Başvuru yapacak adayların genel ve özel şartları dikkatle incelemesi gerekmektedir.

Tapu Kadastro Personel Alımı Şartları

  1. a) 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinde sayılan genel şartları taşımak.
  2. b) Fakültelerin dört yıllık bilgisayar mühendisliği, yazılım mühendisliği, elektrik

mühendisliği, elektronik mühendisliği, elektrik ve elektronik mühendisliği ve endüstri mühendisliği bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak.

  1. c) (b) bendinde belirtilenler dışında kalan dört yıllık eğitim veren fakültelerin mühendislik bölümlerinden, fen-edebiyat, eğitim ve eğitim bilimleri fakültelerinin, bilgisayar ve teknoloji üzerine eğitim veren bölümleri ile istatistik, matematik ve fizik bölümlerinden ya da bunlara denkliği Yükseköğretim Kurulunca kabul edilmiş yurt dışındaki yükseköğretim kurumlarından mezun olmak. (Bu maddede belirtilen bölüm mezunları, aylık brüt sözleşme ücret tavanının 2 katı ödenecek pozisyonlar için başvurabilecektir.)
  2. d) Yazılım, yazılım tasarımı ve geliştirilmesi ile bu sürecin yönetimi konusunda veya büyük ölçekli ağ sistemlerinin kurulumu ve yönetimi konusunda;

Ücret tavanı 2 (iki) katı olanlar için en az 3 (üç)yıllık,

Ücret tavanı 3 (üç) katı olanlar için en az 5 (beş) yıllık,

Ücret tavanı 4 (dört) katı olanlar için en az 5 (beş) yıllık,

mesleki tecrübeye sahip bulunmak. (Mesleki tecrübenin belirlenmesinde; bilişim personeli olarak 657 sayılı Kanuna tabi kadrolu veya aynı Kanunun 4 üncü maddesinin (B) bendi ya da 399 sayılı Kanun Hükmünde Kararnameye tabi sözleşmeli statüdeki hizmetler ile özel kesimde sosyal güvenlik kurumlarına prim ödenmek suretiyle işçi statüsünde bilişim personeli olarak geçtiği belgelenen hizmet süreleri dikkate alınır.)

  1. e) Bilgisayar çevre birimlerinin donanımı ve kurulan ağ yönetimi güvenliği hakkında bilgi sahibi olmaları kaydıyla güncel programlama dillerinden en az ikisini bildiğini belgelemek.
  2. f) Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması sonucunda Bilişim Personeli olarak çalışmasına engel bir durumu bulunmamak.

İş arayanlara müjde: Tapu Kadastro Personel Alımı Yapacak

Başvuru Tarihleri ve Yeri

Tapu Kadastro personel alımı başvuruları 6 Mayıs-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında e-devlet üzerinden Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü – Kariyer Kapısı – Kamu İşe Alım veya Kariyer Kapısı https://isealimkariyerkapisi.cbiko.gov.tr adresinden elektronik ortamda gerçekleştirilecek.

Özel şartlar ve diğer detaylara aşağıdaki kılavuzdan erişebilirsiniz.

İş arayanlara müjde: Tapu Kadastro Personel Alımı Yapacak