Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

4 İlde Eğitime Kar Engeli!

Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Sivas’ta etkili olan kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.


Hakkari, Bitlis, Şırnak ve

4 İlde Eğitime Kar Engeli! Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Sivas’ta etkili olan kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle eğitime bir gün ara verildi.

 

Etkili olan kar ve olumsuz hava koşulları nedeniyle Hakkari, Bitlis, Şırnak ve Sivas’ta okullar tatil edildi.

 

Hakkari Valiliğinden yapılan açıklamada, olumsuz hava koşulları nedeniyle yüksek öğretim kurumları hariç okulların bugün tatil edildiği bildirildi.

 

Valilikten yapılan açıklamada, kent genelinde gece saatlerinde başlayacak yoğun yağışların (bölgesel olarak kar ve yağmur), sabah da devam edeceği belirtildi.

 

Sel riski başta olmak üzere, çığ ve taşkın ihtimalinin göz önünde bulundurulduğu vurgulanan açıklamada, bugün il genelinde yüksek öğretim kurumları hariç, kreş, anaokulları, ilk ve orta dereceli eğitim kurumları ile özel öğretim kursları, Halk Eğitimi ile Rehberlik ve Araştırma Merkezlerinde eğitim öğretime ara verildiği ifade edildi.

 

Ayrıca, kamu kurumlarında görevli engelli ve hamile personelin de idari izinli sayılacağı kaydedildi.

 

 

 

Bitlis

 

Olumsuz hava koşulları nedeniyle merkez ve bağlı köylerde eğitim öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Kentte gece saatlerinden  itibaren etkili olan kar yağışı nedeniyle okullar bir gün süreyle tatil edildi. Valilikten yapılan açıklamada, “Olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle, merkez ilçe ve merkez ilçeye bağlı köylerimizde resmi ve özel eğitim kurumlarında eğitime bir gün ara verilmiştir.” denildi.

 

Şırnak

 

Valiliğin sosyal medya hesaplarından yapılan açıklamada, Beytüşşebap ilçesinde etkili olan yoğun kar yağışı ve tipi, Uludere ve Cizre ilçesinde de sağanak nedeniyle bugün tüm eğitim öğretim kurumlarında eğitime ara verildiği bildirildi.

 

Açıklamada, engelli ve hamile kamu görevlilerinin de idari izinli sayılacağı ifade edildi

 

Sivas

 

Sivas’ın Akıncılar ilçesinde de etkili olan kar nedeniyle eğitime ara verildi. Akıncılar Kaymakamlığından yapılan açıklamada, “İlçemiz genelinde yoğun kar yağışı nedeniyle bugün ilk, orta ve liselerde eğitim öğretime 1 gün ara verilmiştir.” denildi.