Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Kredi kartı kullanıcıları dikkat!

Kredi kartı harcamalarının tavan yaptığı Diyarbakır’da vatandaşları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı.

Kredi kartı harcamalarının tavan

Kredi kartı kullanıcıları dikkat! Kredi kartı harcamalarının tavan yaptığı Diyarbakır’da vatandaşları yakından ilgilendiren bir gelişme yaşandı.

 

Bankaların daha önce belli limitteki faturalarda 2 lira sonrasında 2.5 lira civarında aldığı otomatik ödeme talimatı faizi yüzde 2,49’dan başlayıp yüzde 4,42’ye kadar çıkıyor.

 

TALİMAT VERENLER İNANAMADI

 

Kredi kartlarıyla otomatik fatura talimatı verenler şubatla birlikte ödedikleri faizlere inanamadı. Bankaların daha önce belli limitteki faturalarda 2 lira sonrasında 2.5 lira civarında aldığı otomatik ödeme talimatı faizi şimdi katlandı.

 

Ekonomim’den Şebnem Turhan’ın haberine göre; bankadan bankaya değişmekle birlikte otomatik fatura talimatı faiz oranı yüzde 2,49-4,42 arasına yükseltildi. Bu durum kış aylarında yüklü gelen faturalarda vatandaşın otomatik ödeme talimatıyla yaptığı fatura tahsilatlarına karşılık ödediği miktarı da oldukça arttırdı.

 

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’nun verilerine göre de bankaların komisyon gelirleri yılın ilk ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 158 güçlü bir artış gösterdi.