Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Güvenlik, Temizlik, Büro Görevlisi Ve Şoför… 33 bin TL Maaşla 5 bin 460 Personel Alımı

Huzurevlerinde çalıştırmak üzere 5 bin 460 personel ve işçi alımı yapılacak. İlanın başvuru bilgileri yazımızda. Başvurular Kariyer Kapısı’ndan alınmaya başlandı.

Huzurevlerinde çalıştırmak üzere 5

Güvenlik, Temizlik, Büro Görevlisi Ve Şoför… 33 bin TL Maaşla 5 bin 460 Personel Alımı. Huzurevi 33 bin TL maaşla 5 bin 460 personel alımı yapıyor.

 

Huzurevlerine 33 bin TL maaşla şoför, büro, temizlik ve güvenlik görevlisi alınacak.

 

iŞTE KAMU İLANI

 

Devlet huzurevlerine ve çocuk esirgeme kurumlarına personel alımı yapacağını duyurdu. En az ortaöğretim mezunları arasından yapılacak personel alımına baktığımızda başvuruların internet üzerinden alınmaya başlandığı görülüyor. Peki, huzurevi personel alımı başvuru şartları nedir? Başvurular nasıl yapılacak? İşte personel alımına dair son dakika bilgileri.

 

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

 

“Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı Merkez ve Taşra Teşkilatında 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 4/B maddesi kapsamında çalıştırılmak üzere, 06.06.1978 tarihli ve 7/15754 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ile yürürlüğe konulan “Sözleşmeli Personel Çalıştırılmasına İlişkin Esaslar” kapsamında KPSS (B) grubu puan sıralaması esas alınmak suretiyle Özel Nitelikler tablosunda belirtilen unvan ve sayıda toplam 8.000 sözleşmeli personel pozisyonlarına yerleştirme yapılacaktır” ifadeleri ile yayınlanan son dakika açıklamasında yapılacak alımda kadrolara şu şekilde yer verildi:

 

 

 

710 güvenlik görevlisi

 

4392 bakıcı ve temizlik personeli

 

58 şoför

 

300 büro personeli

 

 

BAŞVURU GENEL ŞARTLARI

 

İlana başvuru yapacak kişilerin Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olması gerekmektedir. En az ortaöğretim mezunu olan adaylar arasından yapılacak personel alımında diğer şartlar ise şu şekilde:

 

 

– 657 sayılı Kanunun 48 inci maddesinin birinci fıkrasının (A) bendinin  (4), (5), (6) ve (7) numaralı alt bentlerinde belirtilen koşulları taşımak,

 

– Son müracaat tarihi itibariyle başvuru yapılan pozisyon için istenilen bölümden mezun olmak, (başvurduğu sözleşmeli personel pozisyonu için belirlenen öğrenim düzeyinin üstü bir öğrenim düzeyinde mezun durumda olup, bu öğrenim düzeyinde KPSS puanı bulunan adayların başvuruları kabul edilmeyecektir.)

 

– Herhangi bir sosyal güvenlik kurumundan emeklilik, yaşlılık veya malullük aylığı almaya hak kazanmamış olmak,

 

– 657 sayılı Kanunun 4/B maddesine eklenen; “Bu şekilde istihdam edilenler, hizmet sözleşmesi esaslarına aykırı hareket etmesi nedeniyle kurumlarınca sözleşmelerinin feshedilmesi veya sözleşme dönemi içerisinde Cumhurbaşkanı kararı ile belirlenen istisnalar hariç sözleşmeyi tek taraflı feshetmeleri halinde fesih tarihinden, sözleşmeyi yenilememeleri hâlinde sözleşmenin bitiminden itibaren bir yıl geçmedikçe kurumların sözleşmeli personel pozisyonlarında istihdam edilemezler.” şartını sağlıyor olmak.

 

BAŞVURU NASIL YAPILACAK?

 

Personel alımı başvurusu internet üzerinden alınıyor. Başvuru yapacak kişilerin aşağıdaki adımları takip ederek başvurusunu yapması gerekmektedir:

 

“https://www.turkiye.gov.tr/aile-ve-sosyal-hizmetler-kariyer-kapisi-kamu-ise-alim”