Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Emlakçılar: Arsa, ev ve gayrimenkul fiyatlarında durgunluk yaşanıyor

Batman genelinde arsa, ev ve gayrimenkul fiyatlarında şu an durgunluk yaşandığını belirten Batman Tüm Emlakçılar Birliği Derneği Başkanı Mehmet Emin Değirmenci, yaptığı yazılı açıklamada, yatırım için bugünlerin iyi bir fırsat olduğunu söyledi.

Batman genelinde arsa, ev

Emlakçılar: Arsa, ev ve gayrimenkul fiyatlarında durgunluk yaşanıyor

Batman‘da uzun bir süredir arsa, ev ve gayrimenkul fiyatların en dip seviyelerde olduğunu ifade eden Değirmenci, “Bu günler uzun ve orta vadede en iyi yatırım zamanıdır.” dedi.

Emlakçılar: Arsa, ev ve gayrimenkul fiyatlarında durgunluk yaşanıyor

Batman’da binlerce dönüm arazinin imara alınmasından sonra uzun yıllar imar alanlarının açılmasını beklemediklerini ifade eden Değirmenci,

“Batman’da halihazır fiyatlar düşük. Yeni imar alanlarında arsa fiyatları çok cazip. Ayrıca ev, dükkan gibi gayrimenkullerde de rölanti dönemi yaşanıyor. Lakin önümüzdeki süreçte bu durgunluk sona erecek ve ister istemez tüm gayrimenkullerin fiyatları yükselecek.” diye konuştu. Açıklamasının devamında Değirmenci, “Genel itibariyle banka vadeleri piyasayı bozdu. Faizler düşünce fiyatlar bir anda yükselecek.
İleride en iyi yatırım sahibi olmanın tek yolu haram olan faize bulaşmadan bugünlerde helal olan yatırımlara yönelmektir.” ifadelerini kullandı.