Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Adalet Bakanlığı ve CTE 81 İlde 35 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı personel alımı hakkında son dakika haberi geldi. Gelen haberde ilanın seçimden sonra geleceği öğrenildi.

Adalet Bakanlığı personel alımı

Adalet Bakanlığı ve CTE 81 İlde 35 Bin TL Maaşla Personel Alımı Yapacak. Gelen haberde ilanın seçimden sonra geleceği öğrenildi.

 

ZABIT KATİBİ, MÜBAŞİR, HİZMETLİ

 

Adalet Bakanlığı infaz koruma memuru, zabıt katibi, mübaşir, hizmetli ve güvenlik görevlisi alacak.

 

Adalet Bakanlığı ile CTE bünyesine seçimden sonra dev memur alımı yapılacak. Gelen son dakika bilgileirne göre bakanlık bünyesine en az 10 bin civarında personel alımı yapılması beklenirken en fazla persone lalımının infaz koruma memuru ile zabıt katibi kadrolarına yapılacağı öğrenildi.

 

Bakanlık kaynaklarından aldığımız son dakika bilgilerine göre Adalet Bakanlığı ile CTE’nin persone lalımında sona geldiği, çalışmalarını hızlı bir şekilde yürüttüğü öğrenildi.

 

HANGİ KADROLARA ALIM YAPILACAK?

 

Adalet Bakanlığı ile CTE bünyesine yapılacak personel alımında kadroların şu şekilde olacağı öğrenildi:

 

 

infaz ve koruma memuru

 

büro personeli (ceza infaz kurumu kâtibi)

 

gemi adamı

 

Hizmetli

 

hemşire

 

 

sağlık memuru

 

teknisyen

 

şoför

 

aşçı

 

kaloriferci

 

 

Zabıt Kâtibi

 

Mübaşir

 

Koruma ve Güvenlik Görevlisi

 

Teknisyen

 

İşaret Dili Tercümanı

 

 

PERSONEL ALIMI SAYISI AZALTILACAK: İŞTE NEDENİ

 

Her sene 20 bin civarında yapılan personel alımının bu sene azalması bekleniyor. Bunun nedeni ise sıkılaştırma adımları kapsamında personel alımının azaltılması konusu oldu.

 

BAŞVURU ŞARTLARI

 

İlana başvuru yapacak adayların aşağıdaki genel şartları taşıması gerekmektedir:

 

– Türk Vatandaşı olmak,

 

– Kamu haklarından mahrum bulunmamak, Türk Ceza Kanunu’nun 53’üncü Maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar,(…) zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflas, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan mal varlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,

 

– Askerlikle ilgisi bulunmamak veya askerlik çağına gelmemiş bulunmak veya askerlik çağına gelmiş ise muvazzaf askerlik hizmetini yapmış yahut ertelenmiş veya yedek sınıfa geçirilmiş olmak,

 

– Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması olumlu sonuçlanmak,

 

– En az lise mezunu olmak,

 

– KPSS’den en az 70 almış olmak – Birçok aday, puanın en az 60’a çekilmesini istiyor. Sizce kaç olmalı? Aşağıdaki yorum kısmından yazın.

 

 

BAŞVURU NE ZAMAN?

 

İlana başvurular seçimden sonra alınacak. Nisan ayı sonuna doğru ilanın gelmesi ve personel alımı başvurusunun alınmaya başlaması bekleniyor.