Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı: Aylık Sınır Ne Kadar Oldu?

Türk-İş’in Ocak 2024 araştırma sonuçlarına göre 2024 açlık ve yoksulluk sınırı belli oldu. dört kişilik bir ailenin geçim sınırı ne kadara yükseldi? Detaylar haberimizde.

Türk-İş'in Ocak 2024 araştırma

Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı: Aylık Sınır Ne Kadar Oldu?

 

Türk-İş’in 2024 Ocak ayı araştırmasına göre, Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin açlık sınırı 15 bin 48 TL, yoksulluk sınırı ise 49 bin 19 TL olarak belirlendi.

Türk-İş’in Ocak 2024 araştırma sonuçlarına göre, Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin aylık açlık sınırı 15 bin 48 TL’ye yükseldi.

Açlık ve Yoksulluk Sınırı Açıklandı: Aylık Sınır Ne Kadar Oldu?

Aynı ailenin yoksulluk sınırı ise giyim, konut, ulaşım, eğitim, sağlık gibi temel harcamaları içeren toplamda 49 bin 19 TL olarak belirlendi. Bekar bir çalışanın yaşama maliyeti ise aylık 19 bin 630 TL’ye çıktı.

 

Araştırmaya göre, Ankara’da yaşayan dört kişilik bir ailenin gıda harcamalarındaki artış bir önceki aya göre aylık yüzde 4,27 oldu. Son on iki ay itibariyle değişim oranı yüzde 69,76 olarak kaydedildi. On iki aylık ortalamalara göre değişim oranı ise yüzde 79,44 olarak hesaplandı.

Türk-İşin raporu, mutfak enflasyonunun ailelerin temel gıda harcamalarını olumsuz etkilediğini ve yaşam maliyetinin giderek arttığını gösterdi.