Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Türkiye ve Irak arasında imzalanan 26 maddede neler var?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığındaki heyet Bağdat ve Erbil ziyareti sona erdi. İşte imzalanan 26 maddelik anlaşma…

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan

Türkiye ve Irak arasında imzalanan 26 maddede neler var? Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlığındaki heyet Bağdat ve Erbil ziyareti sona erdi.

 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 12 yıl aradan sonra Irak’ı ziyaret etti.

 

Başbakanı Sudani ile görüşen Erdoğan’a Dişişleri Bakanı Hakan Fidan, MİT Başkanı İbrahim Kalın, Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler de yer aldı. Heyetler başta güvenlik ve su sorununun çözülmesi olmak üzer birçok konuda karşılıklı imzalar attı.

 

 

 

İletişim Başkanlığı ziyarette 26 maddenin imzalandığını duyurdu.

 

İşte o maddeler:

 

 

 

NEÇİRVAN BARZANİ KARŞILADI

 

Bağdat ziyaretinden sonra Irak Kürdistan Bölgesi Başkenti Erbil’e geçen Erdoğan, Erbil Uluslararsı Havalimanı’nda Başkan Neçirvan Barzani tarafından karşılandı. Erbil’de tören ile karşılanan Cumhurbaşkanı Erdoğan, Kürdistan Bölgesi Başbakanı Mesrur Barzani ve KDP Lideri Mesud Barzani ile de görüştü. Barzani X hesabında yaptığı paylaşımda Erdoğan’ı karşılamaktan büyük mutluluk duyduğunu belirtti.

 

ERBİL KALESİ’NE TÜRK BAYRAĞI

 

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Erbil ziyaareti öncesi, tarihi Erbil Kalesi’ne projektör ile Türk bayrağı yansıtıldı. Bazı yerlerde ise Erdoğan’ın posterleri asılarak Türkçe “Hoş geldiniz” yazıldı.