Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rusya’daki Saldırıda Ölü Sayısı 139’a Yükseldi!

Rusya’nın Moskova bölgesindeki Crocus Belediye Binası’nda yer alan konser salonuna düzenlenen saldırıda ölü sayısı, 139’a yükseldi.

Rusya’nın Moskova bölgesindeki Crocus

Rusya’daki Saldırıda Ölü Sayısı 139’a Yükseldi! Crocus Belediye Binası’nda yer alan konser salonuna düzenlenen saldırıda ölü sayısı, 139’a yükseldi.

 

Rusya Soruşturma Komitesi Başkanı Alexander Bastrykin, saldırıdan yaralı olarak kurtarılan 2 kişinin hastanede hayatını kaybettiğini belirterek, saldırıdaki ölü sayısının 139’a yükseldiğini belirtti.

 

Saldırı ile ilgili devam eden soruşturmaya hakkında Bastrykin, “Soruşturmanın ilk sonuçları, saldırının dikkatlice planlandığını ve hazırlandığını gösteriyor” açıklamasını yaptı.

 

Saldırıda ölen 139 kişiden 75’inin kimliği belirlenirken, 40 kişinin vurularak, 2 kişinin hem vurularak hem bıçaklanma sonucu ve 45 kişinin ise yangın sonucu öldüğü belirtildi.

 

Saldırıyı gerçekleştirdikleri belirtilen Dalerdjon Barotoviç Mirzoyev, Saidakram Raçabalizod, Şamsidin Fariduni ve Muhammedsobir Fayzov dün çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı.