Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Rus donanmasını saldırı

Ukrayna ile savaş halinde olan Rusların donanmasına füze saldırısı düzenlendi.

Rus donanmasını saldırı

Sivastapol yerel valisi Mikhail Razvozhayev, Telegram mesajlaşma uygulamasında en az bir Ukrayna füzesinin Rusya’nın Karadeniz donanmasının Kırım‘ın Sivastopol limanındaki karargahına isabet ettiğini ve yangına neden olduğunu yazdı.

Toplamda 5 füze düştü
Rusya Savunma Bakanlığı da saldırıda bir askerin öldüğünü ve hava savunma sistemlerinin toplam beş füze düşürdüğünü açıkladı.
Razvozhayev, başka bir saldırı beklenmemesine rağmen, yerel halka donanma binasının bulunduğu şehir merkezinden uzak durmaları çağrısında bulunulduğunu aktardı.
Razvozhayev, ayrıca itfaiye ekiplerinin olay yerinde olduğunu ve bazı yolların kapatıldığını belirtti.
Diğer taraftan Razvozhayev, Ukrayna‘nın füze saldırısının ardından sivil kayıp ya da sivil altyapıda hasar olmadığını söyledi.
Rusya‘nın 2014 yılında Ukrayna’dan ele geçirip ilhak ettiği Kırım, 19 aydır devam eden savaş boyunca Ukrayna’nın sık sık saldırılarına hedef oldu.
Rusya’ya bağlı yetkililer, geçen cuma günü Bahçesaray kenti yakınlarında hava savunma sisteminin bir füze daha düşürdüğünü açıkladı. Kırım Başbakanı Sergei Aksyonov yarımada üzerinde “seyir füzeleri” düşürüldüğünü söyledi