Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Putin: Ukrayna F-16’ları Nerede Olurlarsa Olsunlar Hedefimiz Olacak

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna’ya verilecek F-16 savaş uçaklarının, Rusya’ya karşı üçüncü ülkelerin havaalanlarında olsalar dahi meşru hedefleri olacağını söyledi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir

Putin: Ukrayna F-16’ları Nerede Olurlarsa Olsunlar Hedefimiz Olacak. F-16’lar üçüncü ülkelerde olsalar dahi meşru hedefleri olacağını söyledi.

 

Tver bölgesinde Rusya Savunma Bakanlığının ordu havacılık eğitim merkezini ziyaret eden ve burada askeri pilotlara hitap eden Putin, Batı ülkelerinin Ukrayna’ya vereceği F-16 savaş uçaklarının meşru hedefleri olacağını söyledi.

 

“YOK EDECEĞİZ”

 

Putin, “Bu çatışma alanında hiçbir şeyi değiştirmeyecek. Bugün çoklu fırlatma sistemleri dahil tankları, zırhlı araçları ve diğer askeri teçhizatları yok ettiğimiz gibi F-16’ları da yok edeceğiz” dedi.

 

F-16 savaş uçaklarının nükleer silah taşıma kabiliyeti olduğuna dikkati çeken Putin, bu uçaklarla mücadele ederken bunu hesaba katacaklarını belirtti.

 

Ukrayna’ya verilecek F-16’ların NATO havaalanlarından kullanılması halinde ise Putin, “Elbette bu uçaklar üçüncü ülkelerin havaalanlarından kullanılırsa, nerede bulunurlarsa bulunsun bizim için meşru hedef haline gelecek” şeklinde konuştu.