Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Haiti’de Çetelerin Yol Açtığı Şiddet Olayları Sürüyor

Haiti’de çetelerin yol açtığı şiddet olayları devam ederken, polisin Haiti Merkez Bankası’nı hedef alan saldırganlara düzenlediği operasyonda, 3 kişi hayatını kaybetti.

Haiti’de çetelerin yol açtığı

Haiti‘de Çetelerin Yol Açtığı Şiddet Olayları Sürüyor. Merkez Bankası’nı hedef alan saldırganlara düzenlenen operasyonda, 3 kişi hayatını kaybetti.

 

HAİTİ MERKEZ BANKASI’NDAN AÇIKLAMA

 

Haiti Merkez Bankası’ndan yapılan açıklamada, “Rue Pavee’deki tesisimizin yakınında meydana gelen olay sonrasında güvenlik güçleri ve bankanın güvenlik ekibi profesyonellik ve verimlilikle hareket etti. Çalışanlarımıza ve eyalet polisine, toplumumuzu korumaya yönelik dikkatleri ve devam eden kararlılıkları için derinden minnettarız. Operasyonlarımızın güvenliği ve çalışanlarımızın korunması, en büyük önceliğimiz olmaya devam ediyor” denildi.

 

Polisin operasyonu sırasında en az 3 kişinin hayatını kaybettiği belirtildi.

 

Haiti’de özellikle başkent Port-au-Prince başta olmak üzere çetelerin yol açtığı iç güvenlik sorununda geçen hafta Başbakan Ariel Henry istifa etmişti.

 

Birleşmiş Milletler, Kenya polisinin ‘barış gücü’ olarak Haiti’de görev yapmasına karar verdi.

 

Ancak Kenya hükümeti, yeni Haiti hükümeti göreve gelene kadar Kenya polisinin Haiti’ye gitmesinin ertelendiğini duyurdu.