Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Finlandiya’dan “Rusya” Uyarısı: Batı İle Uzun Bir Çatışmaya Hazırlanıyor!

Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo Rusya’nın Batı ile uzun bir çatışmaya hazırlandığını belirterek, “Eğer Avrupa olarak, bu meydan okumaya cevap vermede başarısız olursak gelecek yıllar tehlike ve artan saldırı tehdidiyle dolu olacak” açıklamasını yaptı.

Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo

Finlandiya’dan “Rusya” Uyarısı: Batı İle Uzun Bir Çatışmaya Hazırlanıyor! Fin lider Orpo, “Rusya açıkça Batı ile uzun bir çatışmaya hazırlanıyor” dedi.

 

UZUN BİR SAVAŞA HAZIRLANIYOR

 

Finlandiya Başbakanı Petteri Orpo, Rusya’nın “Batıyla uzun bir savaşa” hazırlandığını ve Avrupa savunmasına daha fazla koordinasyon ve harcama yapılması gerektiğini ifade ederek, “Rusya açıkça Batı ile uzun bir çatışmaya hazırlanıyor ve Avrupa için kalıcı ve temel bir askeri tehdit oluşturuyor. Eğer Avrupa olarak, bu meydan okumaya cevap vermede başarısız olursak gelecek yıllar tehlike ve artan saldırı tehdidiyle dolu olacak” açıklamasını yaptı.

 

SAVUNMA HARCAMALARINI ARTTIRMA ÇAĞRISI

 

Orpo, Avrupa Birliği ülkelerine savunma harcamalarını arttırmaları çağrısında bulundu, birliğin kendi savunmasını daha dikkat etmesi gerektiğini kaydetti.

 

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Finlandiya sınırına askeri yığınak yapacaklarını belirterek, Finlandiya ve İsveç’in NATO üyeliğinin ulusal çıkarlarını korumak açısından kesinlikle “anlamsız bir adım” olarak nitelemişti.