Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Böyle bağış görülmedi! Bağış paralarının sayımı başladı!

Bangladeş’in Dakka şehrinde bulunan Pagla Camisi ve Külliyesine yapılan milyonlarca liralık bağışın sayımına medrese öğrencileri yanı sıra birçok personel katılıyor.

Bangladeş'in Dakka şehrinde bulunan

Böyle bağış görülmedi! Bağış paralarının sayımı başladı. Pagla Camisi’nde 9 bağış kutusuna atılan bağışlar 27 çuvalla rekor kırdı.

 

Bağış kutuları, Kishoreganj Komiser Yardımcısı ve Pagla Camii Yönetim Komitesi Başkanı Mohammad Abul Kalam Azad ve Emniyet Müdürü Mohammad Russell Sheikh’in huzurunda bu sabah açıldı.

 

Ülke medyasına göre Abul Kalam Azad, ‘Bağış kutuları her üç ayda bir açılıyor  ama bu sefer Ramazan nedeniyle 4 ay 10 gün sonra açıldı. Caminin bodrumunda para sayılıyor. Tüm geçmiş rekorların kırılıp yeni rekorların oluşması bekleniyor.” dedi.

 

Bağış sayımına külliyedeki medrese öğrencileri ile müderrisler yanı sıra birçok personel ve yetkili katılıyor.

 

210 Milyon Taka para toplandı

 

En son Pagla Camisi’nin bağış kutusu geçen yıl 9 Aralık’ta açılmıştı. O dönemde 60 milyon Taka’nın (17 milyon 800 bin TL) toplanarak rekor kırıldığı açıklanmıştı. 2023 yılında ise Pagla Camisi’nin bağış kutusunun 4 kez açıldığı ve toplam da 210 milyon Taka’nın (62 milyon 300 bin TL) üzerinde bağış toplandığı, bunun yanında döviz, altın ve önemli taşların da bağışlandığı ifade edilmişti.