Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR’ın Diyarbakır adayı Dinç: Kötü koku halk sağlığını tehdit ediyor

HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Yenişehir ilçesinde bulunan katı atık arıtma istasyonundan yayılan kötü kokunun halk sağlığını ciddi manada tehdit ettiğini belirterek, istasyonun merkezden uzak bir yere götürülmesi gerektiğine dikkat çekti.

HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir

HÜDA PAR’ın Diyarbakır adayı Dinç: Kötü koku halk sağlığını tehdit ediyor! HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Yenişehir ilçesinde bulunan katı atık arıtma istasyonundan yayılan kötü kokunun halk sağlığını ciddi manada tehdit ettiğini belirterek, istasyonun merkezden uzak bir yere götürülmesi gerektiğine dikkat çekti.

HÜDA PAR Diyarbakır Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Faruk Dinç, Diyarbakır’ın Yenişehir ilçesinde bulunan ve çevre halkın kokusundan rahatsız olduğu katı atık arıtma istasyonuna gelerek incelemelerde bulundu.

huda-parin-diyarbakir-adayi-dinc-kotu-koku-halk-sagligini-tehdit-ediyor

‘Ciddi hastalıklara yol açabilir’

Burada açıklamalarda bulunan Dinç, katı atık istasyonunun şehit dışına taşınması gerektiğini belirterek, buradan yayılan kötü kokunun ciddi hastalıklara yol açabileceğini söyledi.

Yayılan kötü kokunun halk sağlığını ciddi manada tehdit ettiğini belirten Dinç, Mahalle sakinlerinin kendilerine sürekli şikayetlerini dile getirdiklerini aktardı.

Dinç, “Mahalle sakinleri bu kokudan ciddi rahatsızlık duyuyorlar. Bu katı atık toplama istasyonu şehrin dışında daha uygun bir ortamda olması gerekiyor. Sağlık açısından da ciddi hastalıklara sebep oluyor. Burada vatandaşlarımızın yaşayabileceği ve çocuklarımızın oynayabilmesi için bu katı atık toplama istasyonu şehrin dışına çıkarılmalıdır.” şeklinde konuştu.