Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

HÜDA PAR Kadın Kolları’ndan Gazzeli Doktora Ziyaret

HÜDA PAR Diyarbakır Genç Kadın Kolları’ndan oluşan bir heyet, İsrail’in Gazze’de uyguladığı soykırımdan kurtulup memleketi Diyarbakır’a gelen Dr. Rukkiye Demir Salihiya’yı ziyaret ederek Gazze’deki zulmü ve dayanışma ruhunu yakından dinleyip son durum hakkında bilgi aldı.

HÜDA PAR Diyarbakır Genç

HÜDA PAR Kadın Kolları’ndan Gazzeli Doktora Ziyaret. Gazze’de yaşayan Dr. Rukkiye Salihiya, memleketi Diyarbakır’a geldi.

 

BİRÇOK AİLE YERİNDEN EDİLDİ

 

Dr. Salihiya, İsrail’in Gazze’de yürüttüğü saldırıların sadece binaları değil, aynı zamanda masum insanların yaşamlarını da hedef aldığını, bu saldırıların sivil yerleşim birimlerini hedef alarak birçok aileyi yerinden ettiğini ve ölümlere neden olduğunu dile getirdi.

 

Ziyarette, Gazze’deki insanların yaşadığı zorluklara dikkat çekmek ve uluslararası toplumu harekete geçmeye çağırmak için çalışma yapılması gerektiğini ifade eden Genç Kadın Kolları heyeti, Gazze’deki insanlara yardım eli uzatılması ve dünya kamuoyunun bu insanlık dramına duyarlılık göstermesi gerektiğinin altını çizdi.

 

“BİZ GAZZE’DE SANKİ KIYAMETİ YAŞIYORDUK”

 

Gazze’de doktor olarak görev yapan Salihiya, Gazze’de sadece terör çetesinin askerlerinin olmadığını, İngiltere ve ABD gibi ülkeler ile NATO’nun da Gazze’de askerlerinin olduğunu ifade etti.

 

Doktor Salihiya, sözlerine şu ifadeler ile devam etti:

 

“İsrailli askerler bizim üzerimize köpekleri salıyordu. Hatta bir arkadaşım üzerimize salınan köpekler tarafından kolundan ısırılıp ciddi bir şekilde yaralandı. Ben askerler tarafından esir alındım. Askerlere Türkiye vatandaşı olduğumu söyledim. Türkiye Konsolosluğu kendileri ile görüşüp beni ellerinden aldılar. Ama eşimi, komutan ve direnişçi diye bırakmadılar. Eşim şu an İsrail zindanlarındadır. Biz Gazze’de sanki kıyameti yaşıyorduk. Şu an memleketimde olmam sanki başka bir gezegene gelmişim gibi geliyor bana”

 

“TÜRKİYE’DE YAPILAN YÜRÜYÜŞ VE EYLEMLERİ İZLEYİNCE, YALNIZ OLMADIĞIMIZI HİSSEDİP TESELLİ BULUYORDUK”

 

Müslümanların da ya da Müslüman ülkelerin bir an önce harekete geçmesi gerektiğini vurgulayan Salihiya, “Biz Gazze’de iken Türkiye’deki yapılan yürüyüş ve eylemleri izleyince, o fotoğraf karelerini görünce yalnız olmadığımızı hissedip sesimiz oldukları için sevinip teselli buluyorduk. Kâfir topluluğu şu an orada nasıl soykırım yapıyorsa, biz Müslümanların da Müslüman ülkelerin de bir an önce harekete geçmesi gerekiyor. Hiçbir şey yapamıyorsak en azından orada öldürülen bebekler, çocuklar, kadınlar ve insanlar için bir an önce harekete geçilip yapılan bu soykırımın bir an önce durdurulması gerekir” dedi.

 

“GAZZE’DEKİ KADINLARIN VE ÇOCUKLARIN YAŞADIĞI ACILARI UNUTMAYACAĞIZ VE ONLARIN YANINDA OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

 

Her zaman mazlumlardan yana olduklarını ifade eden heyet, Gazze’deki bebeklerin, kadınların, çocukların ve yaşlıların yaşadıkları acıları unutmayacaklarını ve her zaman onların yanında olmaya devam edeceklerini belirttiler.

 

Son olarak heyet, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:

 

“Bugün, HÜDA PAR Genç Kadın Kolları olarak, Gazze’deki soykırımda kurtulup memleketi Diyarbakır’a gelen; Gazze’de yaşayıp orada hizmet vermiş olan Dr. Rukkiye Demir Salihiya’yı ziyaret ettik. Gazze’de yıllardır süregelen terör çetenin işgali ve baskısı, masum insanların yaşamlarını tehdit etmekte ve insani krize yol açmaktadır. Dr. Rukkiye Demir Salihiya’nın anlattıkları, bu acı gerçeği bir kez daha gözler önüne sermiştir. Gazze’deki kadınların ve çocukların yaşadığı acıları unutmayacağız ve onların yanında olmaya devam edeceğiz. Bizler, HÜDA PAR Genç Kadın Kolları olarak, Gazze’deki insanların yaşadığı zorluklara duyarlılık göstermek ve onlara destek olmak için Gazze’deki insanlara ve tüm mazlumlara yardım elini uzatmaya devam edeceğiz”