Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

GGC’den takipsizlik kararına tepki: Kararı tanımıyoruz

Diyarbakır’da 12 Ocak günü Rudaw Tv Temsilcisi Maşallah Dekak ve kameraman Mehmet Kanevi’ye haber takibi sırasında yapılan saldırıya ilişkin verilen takipsizlik kararına tepki gösteren GGC, “Basın özgürlüğü ile düşünce ve ifade hürriyetine yönelik yapıldığı aşikar olan bu saldırıya ilişkin takipsizlik kararını kınıyoruz, tanımıyoruz” dedi.

Diyarbakır’da 12 Ocak günü

GGC’den takipsizlik kararına tepki: Kararı tanımıyoruz! Diyarbakır’da 12 Ocak günü Rudaw Tv Temsilcisi Maşallah Dekak ve kameraman Mehmet Kanevi’ye haber takibi sırasında yapılan saldırıya ilişkin verilen takipsizlik kararına tepki gösteren GGC, “Basın özgürlüğü ile düşünce ve ifade hürriyetine yönelik yapıldığı aşikar olan bu saldırıya ilişkin takipsizlik kararını kınıyoruz, tanımıyoruz” dedi.

‘Kararı kınıyoruz’

Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC), Diyarbakır’da Rudaw Tv Temsilcisi Maşallah Dekak ile Kameraman Mehmet Kanevi’ye sözlü saldırıda bulunan M.K, hakkında verilen takipsizlik kararına tepki gösterdi.

GGC’den yapılan açıklamada, “Basın özgürlüğü ile düşünce ve ifade hürriyetine yönelik yapıldığı aşikar olan bu saldırıya ilişkin takipsizlik kararını kınıyoruz, tanımıyoruz.

Meslektaşlarımıza yapılan saldırı, hakaret ve tehditler kamera görüntülerinde açık bir şekilde görülürken, “delil yetersizliği” gibi komik bir gerekçeyle takipsizlik kararı verme, bize göre provakatif olan bu saldırıyı meşrulaştırmakla aynı anlamı taşımaktadır.

Bu karar meslektaşlarımızın sokakta çalıştıkları sırada uğrayacakları muhtemel her türlü saldırıya zemin hazırlayacak, saldırganları cesaretlendirecektir. Dün olduğu gibi bugünde saldırıya uğrayan meslektaşlarımızın yanındayız. Hukuki anlamda itiraz süreçlerini de yakından takip edeceğimizi tekrar ifade ediyoruz”denildi.