Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da tarihi mekanlar temizlendi

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, Sur ilçesindeki tarihi mekanlarda çevre temizliği gerçekleştirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi temizlik

Tarihi mekanlar temizlendi! Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, Sur ilçesindeki tarihi mekanlarda çevre temizliği gerçekleştirdi.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, temizlik kampanyası kapsamında kent genelinde çalışmalarına devam ediyor. Ekipler, dünya mirası surların temizliğinin sağlanması, yerli ve yabancı turistlerin tarihi yapıyı daha rahat ziyaret edebilmeleri için titiz bir çalışma yürütüyor.

Fiskaya’daki Tarihi Taş Konak’ta mesaiye başlayan ekipler, çalışmaya Hazreti Süleyman Cami Parkı’nda devam etti. Büyükşehir Belediyesi temizlik ekipleri, UNESCO Dünya Miras Listesi’nde yer alan tarihi surlar ve burçlarda temizlik çalışması yaptı. Surların tamamını kapsayan temizlik çalışmasının ardından ekipler, sürekli kontroller yaparak bölgenin temiz kalmasını sağlıyor.

Kent genelinde temizlik

Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı ekipleri, kent merkezindeki 136 ana arter, meydan, şehirlerarası otobüs terminali, ilçe otogarı, özel ve kamu hastanelerinin acilleri ve bekleme yerlerinin temizlik çalışmaları yapacak. Kampanya kapsamında il genelinde ihtiyaç duyulan yerlere çöp kovaları yerleştirilmeye devam edilecek.