Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da Nevroz programı belli oldu!

Diyarbakır’da yüzbinlerin katılması beklenen yarınki Nevroz programı belli oldu. Alana girişler saat 08.30’da başlayacak.

Diyarbakır’da yüzbinlerin katılması beklenen

Diyarbakır’da Nevroz programı belli oldu! Diyarbakır’da yüzbinlerin katılması beklenen yarınki Nevroz programı belli oldu. Alana girişler saat 08.30’da başlayacak.

 

Bu yıl “Rabe dema azadî û serkeftinê ye” şiarıyla 15 Mart’ta startı verilen Nevroz Bayramı kutlamalarının finali yarın Diyarbakır’da yapılacak. Görkemli Nevroz kutlamalarının adresi, her yıl olduğu gibi bu yılda da Bağlar ilçesinde bulunan Nevroz Parkı. Nevroz alanına girişler saat 08.30’da başlayacak. 6 ayrı kapıdan girişler sağlanacak. Protokol kapısı ayrı olacak.

Konuşmalar ve sanatçılar

Nevroz programı, 2017 Nevrozu’nda öldürülen Kemal Kurkut anmasıyla başlayacak. Kurkut, saat 10.00’da öldürüldüğü yerde anılacak. Nevroz alanında gönderilen mesajlar okunacak. Nevroz ateşinin tutuşturulmasının ardından Demokratik Toplum Kongresi (DTK) Eşbaşkanı Berdan Öztürk ve Özgür Kadın Hareketi (TJA) aktivisti Aynur Sarıca birer konuşma yapacak.

Sanatçı Xezel Mistefa sahne alacak ve sonrasında DEM Parti Belediye Eşbaşkan adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun kitleyi selamlayacak.  Hemen sonrasında Demokratik Bölgeler Partisi (DBP) Eş Genel Başkanı Çiğdem Kılıçgün Uçar konuşacak ve sanatçı Faraj Ali Pour sahne alacak.

Halkların Demokratik Kongresi (HDK) Eşsözcüsü Cengiz Çiçek’in ardından Leyla Zana konuşma yapacak. Program, dünyaca tanınan Tunuslu sanatçı Emel Matlouthi’nin sahne almasıyla devam edecek.

Programın son konuşmacısı DEM Parti Eş Genel Başkanı Tuncer Bakırhan olacak. Sanatçılar Mikail Aslan ve Arhat’ın sahne almasıyla da program son bulacak.

Konuşmalar 5 ila 10 dakika arasında olacak.