Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

VİDEO HABER- Diyarbakır’da “Mahallemde Şenlik Var” etkinliği

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 17 ilçede gerçekleştireceği “Mahallemde Şenlik Var” etkinliğinin ilki Kocaköy’de yapıldı.

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, 17

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığı bünyesindeki eğitmenlerden oluşturduğu ekiple Kocaköy ilçesinde düzenlenen şenlikte çocuklar gönüllerince eğlendi.

İlçedeki statta düzenlenen etkinlikte, palyaço ve animasyon gösterileri, futbol, basketbol, voleybol, okçuluk gibi sportif etkinlikler yer aldı. Akşam kurulan sahnede çocuklar için sinema gösterimi yapıldı.

HEDEF  4 BİN 300 ÖĞRENCİ

Kaymakam Yusuf Kaptanoğlu, etkinlikte yaptığı konuşmada, Diyarbakır Büyükşehir Belediyesince düzenlenen etkinlikten ilçe merkezi ve kırsalda eğitim gören 4 bin 300 öğrencinin faydalanmasını hedeflediklerini söyledi.

Kaptanoğlu, tüm etkinliklerin ücretsiz olacağını belirterek, “4 bin 300 öğrencimiz 200’lü gruplar halinde etkinlik boyunca doyasıya eğlenecek. Akşam etkinliğinde ise çocuklarımız sinema ile buluşacak.” dedi

Kaptanoğlu, etkinliğin düzenlenmesinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Büyükşehir Belediyesi Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanı Ömer Buğday ise şenliğin ilkini Kocaköy’de gerçekleştirdiklerini ifade ederek, bu ay ve gelecek ay şenliğin diğer ilçelerde de düzenleneceğini ifade etti.

Buğday, şöyle konuştu:

“Hedefimiz 20-25 bin çocuğu bu şenliğe dahil etmek. Amacımız mevsimlik işçilik yapan çocuklarımızın da yazın ulaşamadığı etkinliklere ulaşmasını sağlamak.”

Şenliğe katılan öğrencilerden Yusuf İslam Pamuk, çok mutlu olduğunu aktararak, “Allah onlardan razı olsun, bizi ve kardeşlerimizi eğlendirdiler. Böyle programlar burada çok nadiren olur. Geldikleri için teşekkür ederiz.” diye konuştu.