Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da konik ışınlı bilgisayarlı tomografi dönemi başladı

Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde konik ışınlı bilgisayarlı tomografi çekimleri başladı.

Diyarbakır Ağız ve Diş

Diyarbakır’da konik ışınlı bilgisayarlı tomografi dönemi başladı! Diyarbakır Ağız ve Diş Sağlığı Hastanesinde konik ışınlı bilgisayarlı tomografi çekimleri başladı.

Ortodonti, pedodonti, periodontoloji, restoratif diş tedavisi, ağız- diş ve çene cerrahisi, protetik diş tedavisi, endodonti birimleriyle koruyucu ve tamamlayıcı ağız ve diş sağlığı hizmetleri sunulan hastanede konik ışınlı bilgisayarlı tomografi dönemi de başladı.

İl Sağlık Müdürlüğü ve başhekimliğin çabaları sonucunda diş hekimliğinde kullanım alanı oldukça geniş olan ve ülkede sayılı ağız ve diş sağlığı hastanesinde bulunan, üç boyutlu görüntüleme yöntemi konik ışınlı bilgisayarlı tomografi cihazı hastane envanterine eklenerek, vatandaşların hizmetine sunuldu.

Baş-boyun bölgesindeki implant planlaması ve operasyonları, gömülü diş cerrahileri, kist, tümör operasyonları, kök- kanal tedavileri ve ortodontik tedavi planlamalarında konik ışınlı bilgisayarlı tomografi cihazının hizmet vermeye başlamasıyla, tedavilerin daha etkili şekilde yapıldığı belirtildi.