Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da gazetecilere silahlı saldırı!

Diyarbakır’da haber takibi yapan gazetecilere silahlı saldırı düzenlendi. Şans eseri her hangi bir yara almayan meslektaşlarımızın araçlarına kurşun isabet etti. Bu duruma tepki gösteren GGC, bölgedeki mülki idare amirlerine, güvenlik güçlerine ve askeri personele, sahada çalışan gazetecilerin can güvenliğinin sağlanması için acil çağrısında bulundu.

Diyarbakır’da haber takibi yapan

Diyarbakır‘da gazetecilere silahlı saldırı! Diyarbakır’da haber takibi yapan gazetecilere silahlı saldırı düzenlendi. Şans eseri her hangi bir yara almayan meslektaşlarımızın araçlarına kurşun isabet etti. Bu duruma tepki gösteren GGC, bölgedeki mülki idare amirlerine, güvenlik güçlerine ve askeri personele, sahada çalışan gazetecilerin can güvenliğinin sağlanması için acil çağrısında bulundu.

 

 

Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Ağaçlı kırsal mahallesinde muhtarlık seçimleri nedeniyle meydana gelen kavgayı takip etmek için bölgeye giden gazetecilere silahlı saldırı düzenlendi.  Herhangi bir yaralanma veya Can kaybının yaşanmadığı saldırıda gazetecilerin araçları isabet eden kurşunlarla zarar gördü.  Meslektaşlarımızın güvenli bir bölgeye geçtiği öğrenilirken, Güneydoğu Gazeteciler Cemiyeti (GGC), saldırıya sert tepki gösterdi.

Acil çağrı: Gazetecilerin can güvenliğini sağlayın

“Acil çağrı: Gazetecilerin can güvenliğini sağlayın” başlığıyla yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı;

“Diyarbakır’ın Sur ilçesine bağlı Ağaçlı kırsal mahallesinde muhtarlık seçimleri nedeniyle meydana gelen kavgayı takip etmek için bölgeye giden meslektaşlarımıza silahlı saldırı düzenlenmiştir.  Anadolu Ajansı, Demirören Haber Ajansı ve İhlas Haber Ajansı ekipleri, saldırı sonrası bölgeden uzaklaşmaya çalıştıkları sırada Anadolu Ajansı’nın aracına kurşun isabet etmiştir.

‘Saldırı endişe verici ve korkutucudur’

Arkadaşlarımızın kimi ambulansla, kimi kendi aracıyla, kimi de koşarak olay yerinden uzaklaşmış ve güvenli bir bölgeye geçmiştir. Meslektaşlarımızla yaptığımız görüşmede şu anda can güvenlikleriyle ilgili bir sorun olmadığını bildirmişlerdir.  Meslektaşlarımızın herhangi bir zarar görmemesi sevindirici olsa da bu vahim saldırı bizim için oldukça endişe verici ve korkutucudur.

‘Yetkilileri göreve davet ediyoruz’

Meslektaşlarımızın şahsında basın özgürlüğüne ve halkın haber alma hürriyetine yapılan bu saldırıyı şiddetle kınıyor, yetkilileri göreve davet ediyoruz. Olay yerinden uzaklaşmaya çalışan gazetecilere arkadan kurşun sıkacak kadar vahşileşen saldırganların bir önce yakalanarak, adalete teslim edilmesini bekliyoruz.  Bölgedeki mülki idare amirlerine, güvenlik güçlerine ve askeri personele, sahada çalışan gazetecilerin can güvenliğinin sağlanması için acil çağrıda buluyoruz.”