Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da DİSKİ personellerine sağlık taraması yapıldı

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü, bünyesinde çalışan 770 personel için sağlık taraması yapıldı.

Diyarbakır Su ve Kanalizasyon

Diyarbakır’da DİSKİ personellerine sağlık taraması yapıldı

 

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (DİSKİ) Genel Müdürlüğü İnsan Kaynakları Dairesi Başkanlığına bağlı Eğitim ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda 6331 sayılı ‘İş Sağlığı ve Güvenliği’ kanunun ilgili yönetmeliğe göre kurum bünyesinde çalışan 770 personele yönelik sağlık taraması yapıldı.

DİSKİ Genel Müdürlüğü ek hizmet binasında verilen sağlık taramasında personellere; kan (hemogram, biyokimya karaciğer enzimleri, böbrek enzimleri) akciğer grafiği, işitme testi, göz muayene testi gibi tetkikler uzman ekipler tarafından gerçekleştirildi.

Yapılan taramayla birlikte; iş ortamında oluşabilecek meslek hastalıklarının önüne geçilmesi ve olası bir hastalık belirtisinin erken teşhis edilmesi hedefleniyor. Ayrıca sağlık problemlerinin önceden belirlenmesi ve mevcut sağlık problemlerinin de ortaya koyulması amaçlanıyor.

‘Sağlık taramaları periyodik olarak sürdürülecek’

Konuya ilişkin konuşan DİSKİ Genel Müdürü Mehmet Şerifoğlu, Bu tür sağlık taramalarını önemsediklerinin altını çizerek, kurum personellerinin hem daha sağlıklı olmasını hem de hizmette verimli olmasını hedeflediklerini söyledi.

Şerifoğlu şöyle konuştu: “6331 sayılı iş sağlığı ve güvenliği kanunu çerçevesinde kurumumuz personellerine yönelik sağlık taraması yapıldı. Bu kapsamda iş ortamında oluşabilecek meslek hastalıklarının önüne geçilmesi ve olası bir hastalık belirtisinin erken teşhis edilmesi noktasında Eğitim ve Sosyal İşler Şube Müdürlüğü koordinasyonunda ek hizmet binamızda kurumumuzdaki personellerimizi sağlık taramasından geçirdik. Özellikle periyodik olarak sürdüreceğimiz sağlık taramasıyla, sağlıklı koşullarda ve sağlıklı personelle hizmet etmek ve üretkenliğimizi arttırmayı hedefliyoruz. Başlatmış olduğumuz sağlık taramasıyla hem çalışanlarımızın sağlığını hem de iş verimini gözetme imkanına sahip olacağız.”