Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Diyarbakır’da çocuklar için yeni kamp alanı

Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi, Karaköprü Fidanlık Alanı’nda 12-17 yaş arası çocuklar için kamp alanı oluşturdu.

Diyarbakır’da çocuklar için yeni kamp alanı

Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığınca, 12-17 yaş arası çocuklara yönelik birçok sportif faaliyetlerin ve aktivelerin yer alacağı yaz kampı hazırlıkları başladı. 

Mardin yolu üzerinde bulunan Karaköprü Fidanlık Alanı’nda kurulan kampta çocuklar yüzme, futbol, okçuluk, parkur sporları, eğitsel ve eğlenceli oyunlar, kamp aktiviteleri, kitap okuma, müzik, çeşitli konularda seminerler ve daha birçok çalışmalara katılarak ücretsiz tatil yapma imkânı bulacak.

Maddi imkanları bulunmayan çocuklar için düzenlenen kampa Gençlik ve Spor Hizmetleri Daire Başkanlığına bünyesinde yer alan eğitim yuvalarında kayıtlı öğrencilerin yanı sıra kayıtlı olmayan çocuklar da katılabilecek.

Öğrenciler kahvaltı, öğle ve akşam yemeği olmak üzere 3 öğün yemek verilecek. Spor eğitmenleri eşliğinde sportif faaliyetlerine katılacak öğrencilere ayrıca yeteneklerine uygun çalışmalarda katılma imkânı bulacak.

Kampa katılmak isteyen çocuklar https://docs.google.com/forms/d/1aD9Eh65VS18o0-n6ZgQZ1rgWkr8s74RazyDEi2gCrJ0/edit?pli=1 adresinden başvurarak kayıt yaptırabilecek.