Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

DEM Parti Diyarbakır adayları: 31 Mart’ta kayyımları göndereceğiz

Diyarbakır Nevrozu’nda sahneye çıkan DEM Parti Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayları Doğan Hatun ve Serra Bucak, 31 Mart’ta kayyımları Ankara’ya göndereceklerini vurguladı.

Diyarbakır Nevrozu'nda sahneye çıkan

DEM Parti Diyarbakır adayları: 31 Mart’ta kayyımları göndereceğiz! Diyarbakır Nevrozu’nda sahneye çıkan DEM Parti Büyükşehir Belediye Eşbaşkan Adayları Doğan Hatun ve Serra Bucak, 31 Mart’ta kayyımları Ankara’ya göndereceklerini vurguladı.

 

Diyarbakır’da yüz binlerin katılımıyla kutlanan Nevroz’da coşku her geçen an büyüyor. Tevgera Jinên Azad (TJA) aktivisti Aynur Sarıca’nın konuşmasının ardından sanatçı Xezel Mistefa sahne aldı. Alanı dolduranların Nevroz’unu kutlayan Mistefa, birbirinden güzel ezgiler seslendirdi. Alandaki kitle, uzun bir süre Xezel’in seslendirdiği parçalar eşliğinde halaya durdu.

Bucak: Birliğe Vesile Olsun

DEM Parti Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi Eşbaşkan Adayları Serra Bucak ve Doğan Hatun alkışlar eşliğinde sahneye çağrıldı.

Serra Bucak, yaptığı konuşmada “Merhaba Diyarbakır, siz ülkemin şarkısısınız. Merhaba Barış Anneleri, hoş geldiniz. Merhaba mücadele eden kadınlar ve gençler. Hepinizin Nevroz’unu kutluyorum. Senin de Nevroz’un kutlu olsun Kemal Kurkut” dedi.

Tutuklu kadınların Nevroz’unu da kutlayan Bucak, 8 yıldır kayyımlar tarafından yönetilen Diyarbakır’da 31 Mart’ta kayyımları Ankara’ya göndereceklerini söyledi. Bucak, “Bu Nevroz Kürt ulusal birliğine vesile olsun. Kalıcı bir çözüme vesile olsun” diye konuştu.

Hatun: Özgürlük istiyoruz

Bir diğer Eşbaşkan Adayı Doğan Hatun ise, “Merhaba Diyarbakırlılar. Serhad’a, Botan’a, Garzan’a, İstanbul’a selam verin. Bugün Kürtler her kentte ayağa kalmış ve dünyaya kalıcı bir barış için sesleniyor. Bütün dünya duysun biz özgürlük istiyoruz. Herkes bunu bilsin” diye konuştu.

8 yıldır halkın iradesinin gasp edildiğini belirten Hatun, “31 Mart’ta ilk başta sandıklara sahip çıkacağız. İşgalcilere öyle bir cevap vereceğiz ki, bir kez daha irademizi gasp etmeye yeltenemeyecekler. Biz halkımıza güveniyoruz” ifadelerini kullandı.