Ana Sayfa Arama Galeri Video Yazarlar
Üyelik
Üye Girişi
Yayın/Gazete
Yayınlar
Kategoriler
Servisler
Nöbetçi Eczaneler Sayfası Nöbetçi Eczaneler Hava Durumu Namaz Vakitleri Gazeteler Puan Durumu
WhatsApp
Sosyal Medya
Uygulamamızı İndir

Başvurular için son gün: Diyarbakır’da uzun kuyruklar oluştu

AFAD binlerce depremzedeye TOKİ’den konut başvurusu için sadece 1 gün ek süre verdi. Diyarbakır AFAD binası içinde depremzedelerden, dışarıda ise araçlardan uzun kuyruklar oluştu.

AFAD binlerce depremzedeye TOKİ'den

Başvurular için son gün: Diyarbakır’da uzun kuyruklar oluştu

 

TOKİ başvurusu yapamayan depremzedeler için verilen ek sürenin 1 gün ile sınırlı tutulması yurttaşların tepkisine yol açtı.

AFAD Diyarbakır İl binası önünde araç kuyrukları oluşurken, içeride ise yüzlerce metre kuyruk oluştu.

e-devlet üzerinden yapılan başvurularda ise sistemin bloke olmasından kaynaklı yurttaşlar son başvuru fırsatını kaçırmakla karşı karşıya bırakıldı.

Başvurular için son gün: Diyarbakır'da uzun kuyruklar oluştu

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD), TOKİ’den konut başvurusu yapamayan depremzede yurttaşlar için bir günlük ek süre tanıdı. Başvurular Silvan yolu üzerindeki AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğü’nde yapılırken, e-devlet üzerinden de başvuru yapılabiliyor.

AFAD Diyarbakır İl Müdürlüğü üzerinden başvuru yapmak için gelen depremzedeler uzun kuyruklar oluşturdu. İçeride yüzlerce yurttaş kuyrukta beklerken, dışarıda da uzun araç kuyrukları oluştu. Depremzede yurttaşlar, ek başvuru süresinin 1 gün ile sınırlı tutulmasında tepki gösterirken, başvuru yapamayan depremzedeler için başvuru süresinin makul ölçüler içerisinde uzatılmasını talep ediyor.

Başvurular için son gün: Diyarbakır'da uzun kuyruklar oluştu